14. února 2018 12:47

Scéna se Supermanovým černým oblekem je pro fanoušky velkým zklamáním

Superman měl mít v Lize spravedlnosti ikonický černý oblek. Vystřižená scéna ale ukazuje něco trochu jiného.

Během natáčení Ligy spravedlnosti se začaly šířit zvěsti o tom, že se Superman ve filmu objeví v černém obleku. Jak možná víte, tenhle ikonický ohoz se objevil v komiksu Vláda Supermanů z roku 1993, který navazuje na slavnou Smrt Supermana. Kal-El se tehdy vrátil mezi živé ve speciálním černém obleku, který mu pomáhal s regenerací. Není proto divu, že když Henry Cavill hodil na Instagram fotku, která přímo vnadila na černý oblek, fanoušci začali šílet.

V trailerech Ligy spravedlnosti černý oblek nebyl, takže se předpokládalo, že se šetří až do samotného filmu. Když se však neobjevil ani tam, začali fanoušci pátrat po tom, co se s ním stalo. Že by se všechny scény vystřihly? Přesně taková byla kolektivní odpověď. Studio Warner Bros. teď ale odhalilo, že scény se Supermanem v černém obleky nikdy nevznikly.

Vyřešení celé "záhady" zařídilo vydání filmu na Blu-rayi, kde je vystřižená scéna nazvaná Návrat Supermana. Právě od ní se čekal Superman v černém obleku. Jak ale ukazuje její polovina, která už dorazila na internet, Kal-El kolem obleku jen suše projde a... to je doslova všechno.

Cavill tedy vnadil jen na kratičké pomrknutí. A i když se o využití černého obleku možná přemýšlelo (dokonce mohl být i ve scénáři), žádné natočené scény neexistují. Tenhle fakt potvrdil i sám kameraman filmu Fabian Wagner, který si matně vzpomíná na preprodukční testy. Do filmu ale natočil jen průchod kolem obleku a tím to haslo.

Snad teď konečně ustane volání fanoušků po jiné verzi filmu. Supermana v černém obleku by se v ní tak jako tak nedočkali...

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný