7. června 2016 20:30

Vetřelec vs. Terminátor: 5 filmových sérií, které by se měly protnout stejně jako Avengers

Predátor 2 - upoutávka

Protože ve třech (a více) se to lépe táhne.

Ve čtvrtek ve 22.00 se Predátor opět vydá na zemskou loveckou stezku, tentokrát však nikoliv do jihoamerické džungle, nýbrž do džungle betonové v Los Angeles. Predátor 2 je však veleslavný především pro závěrečnou přehlídku úlovků, mezi nimiž byla i hlava Vetřelce! O dekádu a fous po tomto vtípku skončil filmem Vetřelec vs. Predátor, v němž se protnuly filmové série dlouho před podobným crossoverem v Avengers. Jak by to vypadalo, kdyby se podobně mohly pelešit i jiné série? Kvůli restrikcím držitelů práv nad tím můžeme alespoň snít...

Vetřelec vs. Predátor vs. vše od 20th Century Fox

Zůstaneme-li nohama u země, takové studio 20th Century Fox by klidně třeba od zítra mohlo nakopnout monstrságu, v níž by si spolu dávali přes ústa nejen Vetřelec a Predátor, ale klidně i filmová Věc anebo třeba Terminátor. To celé po boku hned několika hrdinů s tváří Arnolda Schwarzeneggera či znovu resuscitované Ripleyové. I když je to tak trochu tancování na hrobě staré gardy, přiznejte se nám – že máte najednou pusu plnou slin?

Star Trek vs. Hvězdná brána

Ačkoliv se na první pohled zdá, že logičtější by bylo spojit Hvězdnou flotilu s jednou předalekou galaxií, ve skutečnosti by to znamenalo jak hodně cestování, tak i nutnost jiné časové linie – Star Wars se přece odehrály už kdysi dávno! Ovšem taková Hvězdná brána, to je jiné kafe! Ať už objev startrekových ras v době SG-1, anebo naopak objev bran a Goa'uldů v éře Picarda, Janewayové a Siska, by totiž dokázaly pořádně zamíchat kartami stejně jako našimi emocemi a centry nadšení!

Bond vs. Bourne vs. Rambo

Filmoví Postradatelní byli cajk, víte, co by však bylo ještě lepší? Kdyby se nesešli jenom HERCI slavných akčních postav v nových rolích, ale rovnou jejich někdejší slavné postavy! James Bond jako lev salonů by se musel spojit s Jasonem Bournem, toho času stále na útěku, a do toho by přišli i někteří starší matadoři jako třeba sešlý John Rambo, momentálně velitel celé jednotky. Bylo by to zcela šílené, ale zároveň zcela famózní!

Marvel vs. DC filmy

Tady snad ani není třeba nic dlouze popisovat. Snad za to bude moct mezidimenzionální teleport Lexe Luthora, snad nějaké udělátko od Thanose – ale vzájemná návštěva Batmana, Supermana a Wonder Woman u Tonyho Starka doma, nemluvě o možné účasti X-Menů nebo Fantastické čtyřky, by zřejmě byla posledním filmem vzniklým před implozí vesmíru. Zatímco na týmovku všech marveláckých gerojů – tedy Avengers po boku X-Menů – ale možná jednou skutečně dojde, přeseknout rivalitu mezi DC a Marvelem, respektive držiteli filmových práv na jejich hrdiny, by byl skutečně nadlidský čin.

Liga výjimečných 1988

Ultimátku máme však u konce. Aprílový vtípek Comics Alliance o crossoveru MacGyvera, Návratu do budoucnosti, Hříšného tance (!) a mnoha dalších před šesti lety přivedl k šílenství nejednoho nerda. Jasně, původní Liga výjimečných, zvláště v komiksové podobě, je samozřejmě fajn. Ale, krucipísek, na většině zde vyjevených seriálů a filmů jsme vyrůstali! Vidět je pohromadě je... doslova nepředstavitelné!

Predátor 2 vyráží lovit ve 22.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný