28. listopadu 2022 00:01

Vetřelec se utkal s Batmanem, Terminátorem nebo Supermanem. Tady máte důkazy!

Vetřelčích crossoverů existuje daleko víc, než si myslíte.

Pokračujeme v jízdě vesmírem Vetřelce – ve čtvrtek večer ale na COOLu zabloudíme i do světa kosmických lovců. Začíná totiž film Vetřelec vs. Predátor! I když nás tenhle biják svou existencí v roce 2004 notně překvapil, ve skutečnosti probíhalo podobné mezidruhové páření už pěkných pár let ve světě komiksu. Vetřelec si v něm dal duely (i „triely“ ) s řadou nejdivnějších tvářiček popkultury.

Superman/Aliens (1995, 2002)

Je to tak – Superman se setkal s xenomorfy! Protože by samozřejmě díky své supersíle se všemi normálně udělal velmi rychlý proces, celý souboj se odehrával v příhodně umístěném podzemním kryptonském městě, které Supes našel na Zemi. Shledání s dlouho ztracenými příbuznými tu zhatí skutečnost, že jsou všichni kryptoňané infikováni a brzy porodí novou generaci vetřelců. Vzniklo dokonce i pokračování, v němž si z vetřelců udělal svou zbraň záporák Darkseid!

Batman/Aliens (1998, 2003)

Netopýrák se s vetřelci i Predátory utkal několikrát. Můžete znát famózní fanfilm Batman: Dead End z roku 2003, který působí jako úplně normální rvačka mezi Batmanem a Jokerem, dokud se okolo neobjeví xenomorfové a Predátoři. Úplně poprvé se ovšem Bats s vetřelci setkal opět na stránkách komiksu v roce 1998, když čelil křížencům vetřelců a gothamské galérky od Jokera po Scarecrowa. Výsledek byl naprosto šílený a naprosto zábavný!

Judge Dredd vs. Aliens (2003)

Jak vidno, formulka se začíná trochu zadrhávat. Crossovery mají svůj apel jenom potud, dokud tvůrci s postavami vymýšlejí něco zajímavého. Napoprvé má snad setkání X s Y určitý wow efekt, napotřetí však už… moc ne. Typickým příkladem jest setkání soudce Dredda s infekcí xenomorfů v Mega-City One z roku 2003. I zde je story podobná jako v exhibitech A a B výše – vetřelci skončí v Dreddově městě, infikují pár lidí a Dredd je pak nakonec všechny pozabíjí. Jako speciální vydání pohoda, jako celovečerní film už… o něco méně.

Aliens versus Predator versus The Terminator (2000)

Když se začnou zajídat crossovery dvou postav, co tam pro okořenění dát postavy rovnou tři?! Tak uvažovali lidé v Dark Horse v roce 2000, popravdě ale tentokrát spojení obou světů nezní vůbec špatně – klon Ripleyové se tu vrátí (po čtvrtém filmu) konečně na Zemi, jenom aby našel spící agenty Skynetu, jak vytvářejí terminátoří supervojáky. V této alternativní realitě totiž ještě před lidskou cestou vstříc chladným hvězdám proběhla válka se stroji! Nakonec se do všeobecné veselice přidá i Predátor, vznikne kříženec terminátorů a xenomorfů (!) a očekávání je učiněno zadost.

Sci-fi duel Vetřelec vs. Predátor začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný