22. prosince 2022 13:00

Vetřelec 5 dostal název, podívejte se na hlavní hrdinku. V čem se film inspiruje novým Predátorem?

Vetřelec se v novém filmu vrátí ke svým kořenům a získá novou mladou tvůrčí krev.

Konečně pozitivní zpráva ohledně slavné sci-fi franšízy Vetřelec! Už 6. února 2023 totiž ve filmových studiích v Budapešti začne natáčení nového smínku s pracovním názvem Alien: Romulus, jehož se ujme režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě, Lesní duch, Dívka v pavoučí síti).

Má jít o zajímavý počin, kterým si dokázal Alvarez získat přízeň jak filmového studia 20th Century Fox, tak tvůrce a duchovního otce celé série Ridleyho Scotta, jehož příběh zaujal natolik, že mu vydupal podporu. „Ten projekt jsme vybrali čistě na základě síly Alvarezova nápadu. Byl to prostě moc dobrý příběh s řadou postav, které jsme dosud nepoznali,“ vysvětlil už dříve magazínu Hollywoor Reporter jeden z šéfů studia Steve Asbell.

Film nabízí mnoho paralel s letošním filmem Predátor: Kořist. Vzniká stejně jako on pro streamovací službu Hulu a v hlavní roli bude mít mladou hrdinku, v tomto případě v podání herečky Cailee Spaeny (Mare z Easttownu, Devs). Podobně jako on chce být jen nepřímo propojený s hlavní dějovou linku, bude mít nížší rozpočet a bude klást důraz na funkční jádro celé série.

Alvarezovi s psaním scénáře pomohl Rodo Sayagues, který už se s ním podílel i na filmech Smrt ve tmě nebo na novém remaku hororové klasiky Lesní duch. Film by měl dorazit někdy v průběhu roku 2024.

Zdroj: Collider

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný