2. dubna 2022 13:00

Vasquezová z Vetřelců dostává vlastní příběh. Budou v něm i její děti

Ikonická ranařka z filmu Vetřelci konečně dostane víc prostoru.

Vojína Jenette Vasquezovou (Jenette Goldstein) netřeba fanouškům Vetřelců představovat. V druhém akčně laděném filmu z roku 1986 patřila mezi nejvýraznější a nejoblíbenější členy komanda mariňáků, které se s Ellen Ripleyovou (Sigourney Weaver) vydalo na krvavou misi na planetu LV-426.

A právě drsná členka Bravo Teamu z 2. praporu Koloniální námořní pěchoty teď dostane vlastní příběh v podobě románu Aliens: Vasquez, který oznámilo nakladatelství Titan Books a vyjde 25. října 2022. Vzhledem ke známému osudu Vasquezové logicky nepůjde o pokračování Vetřelců – děj se bude soustředit na její temnou minulost.

Dozvíme se o jejím dětství v přistěhovalecké rodině s dlouhou vojenskou historií a o tom, jak odjakživa vzhlížela ke hvězdám a dobrodružstvím, která ji tam čekala. Jenže drsná každodenní realita ji zavedla do náručí pouličního gangu a pak do vězeňské cely. Zkrácení trestu a cestu ven jí pak nenabídl nikdo jiný než rekturéři Koloniální námořní pěchoty.

Aby mohla narukovat, musela se Vasquezovová vzdát svých dvou malých dětí, dvojčat Ramona a Leticie, kterých se ujala její sestra. V každém případě ale bylo jasné, že to jako děti z chudých poměrů nebudou mít v asociálním světě ovládaném korporacemi zrovna jednoduché.

Cesty obou sourozenců se po nějaké době rozešly. Leticia kráčela v matčiných šlépějích a vstoupila do armády, Ramon zvolil kariéru v nechvalně známé korporaci Weyland-Yutani. Znovu se sešli až na jedné planetě, kde se zdá všechno podezřele dokonalé, ale jen do té doby, než se zjistí, že slouží k přísně tajným vojenským experimentům. A právě tehdy vstoupí do hry smrtelné nebezpečí v podobě xenomorfů i jejich dlouho nepřítomná matka...

Snad se v románu dozvíme, jak se Vasquezová naučila tak mistrně ovládat svůj obří chytrý kanón M56 nebo jak přišla k nápisu na své zbroji El riesgo Siempre Vive neboli Riziko je věčné. Řešení jednoho zapeklitého problému však autorovi románu nezávidíme. Vasquezová ve filmu Vetřelci stejně jako většina komanda vtipkuje na účet Ripleyové, když jim vypráví o smrtících tvorech z vesmíru a nevěří, že existují. Podle nové knihy by přitom s nimi měla mít bohaté zkušenosti...

ZDROJ: Entertainment Weekly

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný