25. října 2021 14:20

Venom 3: Všechno, co víme o pokračování komiksového hitu. Bude v něm Spider-Man?

Očekávaný Venom 3 by mohl komiksovým fanouškům nabídnout velmi zajímavé věci.

První filmový Venom se stal nečekaným kasovním úspěchem, a tak se od druhého dílu čekal podobný výkon. Pandemická situace si vyžádala několik odkladů, snímek se nakonec do kin dostal bezmála rok po plánovaném uvedení v říjnu roku 2020. Přestože jsou recenze podobně rezervované jako v případě prvního filmu, zámořská kina plní Venom (i navzdory postcovidovým obavám) podobně jako jeho předchůdce. I vzhledem k ambiciózní scéně v rámci titulků lze tedy očekávat, že se slintavý příznivec pojídání mozků vrátí ve Venomovi 3.

Už v srpnu 2021 se nechal Tom Hardy slyšet, že studio je s druhým Venomem velmi spokojeno, a že pokud se nebude v kinech jednat o propadák (což se nejedná), tak je trojka jistou věcí. Sám představitel hlavní role prý s pokračováním počítá, takže tuto klíčovou podmínku si snad můžeme odškrtnout.

Kdy půjde Venom 3 do kin?

Jinak ale o Venomovi 3 můžeme jen spekulovat, protože studio Sony nevytasilo žádné oficiální prohlášení. Pokud by se však podařilo trojku odklepnout stejně rychle jako dvojku (a obdobným tempem i pokračování zpracovat), mohli bychom se jí dočkat v roce 2023. První film sice vznikl už v roce 2018, ovšem druhý Venom čekal rok v šuplíku, než se vrhl do téměř postpandemických kin. Premiéra by konkrétně mohla být 23. června 2023 nebo 6. října 2023, což jsou dvě data, jež si studio rezervovalo pro své nespecifikované nové komiksovky.

Ještě předtím mimochodem v rámci SSU (Sony's Spider-Man Universe) dorazí dva další snímky. Morbius má mít premiéru na začátku roku 2022, Kraven the Hunter skoro přesně o rok později. Pokud by se další Venom opět zaměřil na podzimní časový slot, mohlo by se v roce 2023 jednat o dostatečný odstup od Kravena.

Marvel versus Sony

Větším problémem by mohly být zákulisní tahanice, jež jsou s postavou Spider-Mana už několik let spojené. Filmová práva na tuto část marvelovského komiksového univerza totiž vlastní studio Sony, které Spideyho „půjčuje“ Disneymu, stojícímu za celou ságou filmových Avengers. V handrkování o pavoučího muže i další postavy z jeho sešitů je momentálně dosaženo určitého smíru, avšak těžko předvídat, jak spolu budou MCU a SSU spolupracovat; nebo soupeřit.

Příběh Venoma 3

A o čem by mohl třetí Venom být? Pusťme se do několika spekulací, které však zahrnují spoilery z druhého filmu, takže dál čtěte jen na vlastní nebezpečí!

Na konci Venoma 2 vidíme, jak nějaký symbiont vstoupí do policejního důstojníka Patricka Mulligana (v podání Stephena Grahama). V komiksech se jednalo o Toxina, potomka Carnage (podobně jako je Carnage potomkem Venoma). Díky Mulliganově pevnému charakteru však Toxin většinu času konal dobro, a dokonce v komiksech opakovaně spojil síly se Spider-Manem. A když už jsme u toho Spider-Mana – mezititulková scéna Venoma 2 samozřejmě naznačuje, že by mohl být další součástí Venomových dobrodružství i populární pavoučí hrdina s tváří Toma Hollanda. Je však otázkou, zdali na toto fanoušky velmi vyhlížené setkání dojde ve filmu Spider-Man: Bez domova, ve Venomovi 3, anebo v úplně jiném filmu, o němž zatím ani nevíme.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný