2. října 2021 03:00

Je Venom 2 lepší, nebo horší než první díl? Konečně známe odpověď

Šílený komiksový zabiják kombinující drsný humor a nekompromisní akci se vrací. A v zámoří už mají o kvalitách druhého Venoma jasno.

První Venom se v roce 2018 příliš pozitivních ohlasů nedočkal, i přesto si jej ale fanoušci oblíbili a v kinech úspěšně atakoval hranici 850 milionů dolarů. Pro studio Sony se tak jednalo o kasovně velmi úspěšný start jejich vlastního komiksového univerza, jež se točí výhradně kolem záporáků ze Spider-Mana. Ten sice patří do marvelovského vesmíru, ovšem licenční boje jsou nekompromisní, a tak se každá firma snaží vytěžit jakoukoli aspoň trochu oblíbenou postavu, na kterou dosáhne. Sony proto s příběhy o Venomovi pokračuje druhým dílem, který půjde do kin už 14. října.

Počet zámořských recenzí už přesáhl stovku, což je poměrně reprezentativní číslo, z něhož si o kvalitě výsledného produktu můžeme udělat obrázek. Web Rotten Tomatoes eviduje 61 % pozitivních recenzí, přestože se průměrné hodnocení pohybuje na nepříliš lichotivé známce 5,4/10. Pro srovnání dodejme, že první Venom skončil na 30 procentech spokojených recenzí, jejichž průměrná známka byla 4,5/10. Z tohoto pohledu se tedy pokračování vydařilo (= je lepší než jednička), o všeobecném nadšení ale samozřejmě mluvit nelze.

Podtitul druhého dílu zní Carnage přichází, což komiksové fanoušky rozhodně navnadí – Carnage je totiž oblíbeným záporákem a v podání Woodyho Harrelsona i důstojným protivníkem Venoma. Snímek si však pro sebe krade Tom Hardy v úloze Eddieho Brocka, hostitele Venoma, jenž si podle zámořských reakcí svou úlohu nesmírně užívá. Z jedničky se vrací i Michelle Williams jako Eddieho bývalá snoubenka, takže se opět můžeme těšit na romantické momenty. Dominantou však prý zůstává absurdní humor, sebeuvědomělá akce na hraně parodie a po všech stránkách přestřelená zábava.

Na režijní stoličku Venoma 2 usedl Andy Serkis, jenž má za sebou životopisné melodrama Nádech pro lásku a hlavně CGI festival Mauglí – příběh džungle, ovšem známější je ze svých hereckých štací – jako Glum z Pána prstenů či Caesar z nedávné trilogie o Planetě opic. Není tedy divu, že jeho novinka nabízí digitálního Venoma a Carnage ve skvělém vizuálním podáním, jež kritici samozřejmě chválí. Jen holt nečekejte moc výrazné zlepšení po příběhové stránce, za což zřejmě může fakt, že film (stejně jako jedničku) sepsala Kelly Marcel, scenáristka Padesáti odstínů šedi...

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný