7. listopadu 2016 16:48

VELKÝ PŘEHLED: Kde je 5 Kamenů nekonečna, které v Avengers 3 ohrozí svět? A kdy se objeví šestý?

Thanosův ničivý útok se blíží!

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z DOCTORA STRANGE A MNOHA DALŠÍCH MARVELOVEK

Řadě pozorných diváků neuniklo, že se celý filmový vesmír Avengers točí kolem Kamenů nekonečna. Šestice pradávných artefaktů, které z vás (po sesbírání do speciální rukavice) udělají nejmocnější bytost v celém kosmu, byly vysvětleny ve dvojce Thora, ve Strážcích Galaxie i ve dvojce Avengers. A jak jste si určitě všimli, jejich sbírání znovu oživil Doctor Strange, v němž Agamottovo oko dovoluje manipulovat s časem. Kde teď jednotlivé Kameny nekonečna jsou? A jak by měly figurovat ve třetích Avengers? Tady máte kompletní přehled, který vám před dalšími marvelovkami určitě přijde vhod!

1) Space Stone (Tesseract)

První odhalený Kámen nekonečna se z potitulkové scény Thora dostal do Kapitána Ameriky a následně do Avengers, na jejichž konci ho Thor vrátil na Asgard. Space Stone umožňuje cestování vesmírem, a jak odhalil Red Skull, jeho energie může napájet futuristické zbraně.

2) Mind Stone

Dlouho se nevědělo, že se v Lokiho žezle z Avengers skrývá Mind Stone. Kámen manipulující lidskou myslí se dostal až do Avengers 2, kde byl přemístěn do Visionova čela. Právě tam setrval i přes trojku Kapitána Ameriky a určitě u Visiona zůstane až do Avengers 3.

3) Reality Stone (Aether)

Rudá látka s druhého Thora, s níž chtěl Malekith ponořit celý vesmír do tmy, dokáže složitě manipulovat s realitou. Původně měl Reality Stone setrvat v Asgardu, v potitulkové scéně druhého Thora byl ale raději převezen ke Sběrateli, který si ho uložil do své rozsáhlé sbírky.

4) Power Stone (Orb)

S Kamenem, jenž disponuje obrovskou destrukční silou, jsme se setkali ve Strážcích Galaxie. Star-Lord ho zachránil před Ronanem, který s ním chtěl zničit planetu Xandar, a na konci filmu jej nechal schovat do archivu xandarské policie Nova Corps.

5) Time Stone

Zatím poslední objevený Kámen nekonečna se nachází v Aggamotově oku a umí manipulovat s časem. Doctor Strange s ním porazil mystickou bytost jménem Dormammu, která žije v temné dimenzi, a posléze ho vrátil zpět do svatyně v nepálském chrámu Kamar-Taj.

6) Soul Stone

Kámen sbírající duše se na velkém plátně zatím neobjevil, určitě ho ale uvidíme nejpozději v Avengers 3. Ve dvojce Strážců Galaxie prý (oranžový) Soul Stone stoprocentně představen nebude, nejspíš se tedy objeví v říjnu 2017 ve trojce Thora!

Všech šest Kamenů nekonečna by měl ve třetích Avengers sesbírat fialový titán Thanos, který se objevil v potitulkových scénách Avengers a Avengers 2 a také ve Strážcích Galaxie. Jak to dokáže (a co se bude dít dál) zatím není jasné. Čekejte ale velkotonážní útok na Zemi, při kterém by měli Avengers spojit síly se Strážci Galaxie, Doctorem Strangem a vůbec všemi superhrdiny, které Marvel zatím představil. Přesně tak… všemocnému Thanosovi se zřejmě postaví i chudák Spider-Man!

Třetí Thor jde do kin 26. října 2017. Trojka Avengers nás čeká 2. května 2018.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný