7. května 2019 12:19

6 válečných filmů, které vypadají jako celovečerní Call of Duty

Míříme do válečné zóny! Takhle by to mohlo vypadat, až se konečně natočí Call of Duty.

Připravte se na boj - válečný opus Povinnost a čest stojí na bedrech skutečné výzbroje i misí jednotky Navy SEALs. Neméně zajímavý je pak i jeho vznik, který sahá do vod nezávislého filmu. Tenhle biják si fanoušci - s trochu nadsázky - natočili sami. Nechybí mu nicméně pořádná porce atmosféry. Povinnost a čest připomíná ty nejlepší momenty z moderních dílů Call of Duty, to je však kvalita, v níž snímek není sám.

06) Zelená zóna

To, jak moc Call of Duty prolezl svět filmařiny, si nejlépe uvědomíte u akčních scén Zelené zóny. Není jich mnoho, ale i Paul Greengrass (bourneovské filmy) se krutopřísně vojenskému stylu jako z CoD zjevně neubránil. A to u filmu, který vzhledem ke svému příběhu (o hledání zbraní hromadného ničení) vlastně zas tak vojenský není...

05) Na život a na smrt

Naopak u Marka Wahlberga a příběhu o (téměř) pobité elitní jednotce se podobnosti s CoD nedivíme. Dnešní války jsou generační záležitosti (lidi, kteří se narodili v roce 2001, dnes můžou rukovat!) a mnozí moderní vojáci na Call of Duty vyrostli. Svým způsobem je tak největší poctou, když o nich filmaři v CoDčkovém duchu natočí film!

04) Za nepřátelskou linií

Dost možná jedinou výjimkou z pravidla je v našem seznamu biják Za nepřátelskou linií. Nejde o to, že by nevypadal jako popová válka v duchu CoD - kvůli roku vydání (2001) však tenhle příběh sestřeleného pilota v Bosně nikdo nemůže obviňovat z vykrádání herní série. Jakmile se však v závěru objeví vrtulníky a spustí svou rotyku, jisté podobnosti se nelze ubránit.

03) 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

Tajní vojáci z Benghází jsou další biják, který nezapře velký vliv popularity Call of Duty. Jasně, jeho story se rovněž stala - ale Michael Bay je pověstný pro cokoliv, jenom ne realistickou filmařinu. Snímek o de facto sebevražedné obraně americké ambasády si nicméně trochu toho patosu zaslouží...

02) Povinnost a čest

I když se Povinnost a čest kryje jistou zakotveností techniky v reálu, příběh o zlém ruském muslimovi (!) s nedetekovatelnými bombami je natolik fantasmagorický, že okamžitě připomene nejednu story kampaně CoD. Film navíc obsahuje řadu záběrů z očí hrdinů, u nichž už už šmátráte po ovladači nebo myši a klávesnicí.

01) Černý jestřáb sestřelen

Vítěznou příčku ale musí získat jedině Černý jestřáb! Tenhle film totiž sám výrazně ovlivnil to, jak Call of Duty vypadá - není se tedy čemu divit, že působí i stejným dojmem. Můžete se podívat na libovolný okamžik filmu a zejména v trilogii Modern Warfare si vzpomenete na velmi podobnou herní scénu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný