23. prosince 2019 02:03

7 úspěšných mladých komiků a komiček, které byste měli znát

Dopřejte si svěží závan ze světa humoru.

Jsou zpátky - již v pátek ve 22.10 začíná na Prima COOL záznam představení Komici s.r.o. v Lucerně! Miloš Knor, Lukáš Pavlásek, Tomáš Matonoha nebo Ester Kočičková vám připomenou, jak vypadá pravý český stand-up. Jako zahřívací kolo si k tomu dáme ilustraci toho, že může humor stále udělat díru do světa - připomínkou těch nejvýznamnějších "mladých" světových komiků!

07) Joe Pera

Newyorský komik Joe Pera září podobným typem ostrovtipu jako staré výstupy Andyho Kaufmana - jeho cynismus však nahrazuje svým zvláštním užitím starých zdvořilých frází, které byste čekali spíše od sedmdesátiletého komika než mlaďocha. Disponuje vlastním pořadem Joe Pera Talks You to Sleep na kanálu Adult Swim a znát jej můžete i z talkshow Setha Meyerse.

06) Emmy Blotnick

Komediální styl Emily Blotnick se nachází kdesi mezi přiznanou trapností, inteligencí a autenticitou - tím spíše však dovede strhnout davy! Emily se objevila v řadě večerních pořadů, třeba v Late Show Stephena Colberta nebo v obdobné talkshow Conana O'Briena.

05) Jonathan Pie

Britský komik Jonathan Pie se stal virálním hitem dva roky nazpět - jeho videa totiž předstírají, že je Pie běžný televizní reportér, který "omylem" do kamery spustí lavinu svých satirických názorů na světové dění, domnívajíc se, že není právě v éteru. Pie má vlastní kanál na YouTube, spolupracuje však i s BBC.

04) Naomi Ekperigin

Podobně ani Naomi Ekperigin během svých výstupů ústa prakticky nezavře. Její bernou mincí jsou sáhodlouhé vtipy, při nichž jako kulomet na posluchače valí jednu obskurní příhodu vedle druhé. Sama je rovněž nadanou scenáristkou a podílela se na tvorbě pořadů jako Broad City nebo Great News.

03) Jim Jefferies

Australský komik Jim Jefferies je zřejmě nejstarší v našem výběru - trvalo mu však řadu let, než se dokázal prosadit. Tři roky měl vlastní pořad na Comedy Central, představuje přitom zřejmě nejvýraznějšího zástupce "klasického" stand-upu, při němž se nebojí ani kontroverzního humoru (většina mladších komiků je podstatně liberálnější) a během výstupů dovede vypít hned několik piv.

02) Iliza Shlesinger

Iliza Shlesinger má za sebou už víc jak desetiletou kariéru - poprvé vyhrála stand-up Last Comic Standing už v roce 2008. Bylo to vůbec poprvé, co zvítězila žena. Její speciality jsou i stand-upy, ke kterým jsou připuštěny jen ženské divačky - a od jistého zhrzeného muže se kvůli tomu dočkala i žaloby. Od té doby se objevuje v řadě pořadů, nedávno si dokonce střihla i vlastní, leč krátce žijící talkshow.

01) Trevor Noah

Jihoafrický komik Trevor Noah převzal pár let nazpět po Jonu Stewartovi nejvýraznější satirický pořad současnosti, totiž večerní The Daily Show reflektující s gustem ironie aktuální dění. Noahův pořad je z logických důvodů notně politicky nabitý, kuriózní je však skutečnost, že si Noah jako původem Afričan dost často utahuje i z minorit, což je přístup pro bělošského amerického komika již poněkud zapovězený. Představuje tak doslova to nejlepší z obou světů dnešní komiky.

Komici s.r.o. v Lucerně začínají na Prima COOL v pátek ve 22.10!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný