1. června 2017 13:10
Adam Vala

Unikl ten nejzásadnější spoiler ze Hry o trůny! Díky němu víme, jak všechno dopadne!

Tohle se tvůrcům seriálu nepovedlo...

Na úvod přijměte naše varování, že následující článek skutečně prozrazuje velmi podstatnou věc, která zahýbe zejména koncem seriálu (a pravděpodobně i koncem knih) Hra o trůny. Jedná se o tak zásadní informaci, že je až s podivem, jak jednoduše ji seriáloví tvůrci pustili do světa. Pokud vás zajímá, o co půjde, pokračujte ve čtení, pokud si nechcete zkazit překvapení, máte šanci článek zavřít.

Pro ty z vás, kdo zůstali, nebudeme dlouho nic obcházet. Ve scéně, kdy Sam prohlíží knihy ze sekce knihovny s omezeným přístupem, objeví zmínku o tom, že se tzv. dračí sklo (obsidián) nachází v obrovském ložisku nedaleko Dračího kamene. Tedy hradu, kam s loďstvem Greyjoyů dorazila Daenerys. V knize se ale píše mnohem víc.

O použití obsidiánu coby účinné zbraně proti nemrtvým, už víme dlouho, dosud se ale ani nespekulovalo o tom, že dračí sklo by mohlo fungovat také jako lék. Právě o tom je ale úryvek v knize a je tedy pravděpodobné, že se v závěru dočkáme mnohých shledání, o kterých už nikdo nedoufal.

Na screenshot z knihy se můžete podívat níže, v jedné z pasáží se doslova píše, že „dračí sklo může být použito jako lék pro… a také skvěle působí proti nemocem a nákazám. A jen taková třešnička na dortu – vzpomeňte si, kde vyrůstala princezna Shireen, dcera Stannise? Na Dračím kameni! A proč u ní, jako snad u jediné, šedý lupus nepostupuje z tváře dál? Vracíme se tím zpět k ložisku dračího skla a případného vlivu na Shireeninu nemoc!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný