23. října 2023 00:05

7 slavných herců, kteří si namluvili Transformera: Ve kterém filmu byl slyšet Spock?

John Goodman, Steve Buscemi, Leonard Nimoy... řada transformerů má v originále docela povědomé hlasy.

V neděli večer se na COOL probojuje epická akční sci-fi Transformers: Poslední rytíř. Finále pětidílné robotí ságy ukáže drsňáka Cadea Yeagera (Mark Wahlberg), kterak se spolu s Bumblebeem snaží zjistit, proč Transformeři již po staletí létají na Zemi. Tohle tajemství samozřejmě bude odhaleno, na druhou stranu ale opět nezjistíte, proč někteří transformeři znějí náramně podobně jako slavní herci...

07) Leonard Nimoy

Legendární představitel Spocka ze Star Treku si v Transformers 3 „zahrál“ kultovního vůdce Autobotů, Sentinela Prima. Ve filmu bylo na Star Trek vícero narážek, mimo jiné nechal Sentinela pronést Spockovu slavnou hlášku o tom, že „potřeby většiny převažují nad potřebami menšiny“ (což dnes zní trochu divněji než v 80. letech). Pro Nimoye to nicméně byla jedna z posledních rolí před jeho smrtí, tak je dobře, že si ji podle všeho docela užil.

06) Dylan O'Brien

O něco méně slavný, ale v jistých kruzích stále významný je newyorský herec Dylan O’Brien, jehož znáte jako hlavního hrdinu Thomase z Labyrintů. O’Brien namluvil Bumblebeeho ve stejnojmenném šestém filmu série, který je však vlastně jeho prequelem nebo, chcete-li, jakýmsi polorebootem.

05) John Goodman

Dalším velikánem je John Goodman, jehož můžete znát třeba jako pološíleného Waltera Sobchaka ze slavného Big Lebowskiho. Goodman propůjčil své hlasivky postavě autobotího mechanika Hounda, a to hned ve dvou posledních filmech. A faktem je, že si podobnosti obou dvou můžete všimnout i v českém znění, z něhož Goodman na diváky samozřejmě nemluví.

04) Steve Buscemi

Nikoliv nepodobným případem je taktéž slavný Steve Buscemi, jenž si střihl třeba vrahouna ve filmu Fargo od bratří Coenů nebo masového vraha Garlanda Greena v Con Airu. V sáze Transformers si Buscemi vybral robota Daytradera, který je ukecaným robotický překupníkem, mechanikem a všeobecným vetešníkem.

03) Ken Watanabe

A rovněž japonského herce Kena Watanabeho nejspíš znáte alespoň od pohledu. Ken, slavný třeba pro roli samuraje ve filmu, inu, Poslední samuraj, si v Transfomers 4 a 5 střihnul postavu robota Drifta, jehož chování, kodex i zbraně zcela evidentně nezapřou inspiraci právě u japonských samurajů.

02) Orson Welles

Legendární Orson Welles se v roce 1941 ukázal být fenomenálním hercem, scenáristou i režisérem – a jeho kariéra pokračovala ještě dlouho po Občanu Kaneovi. Jedním z jeho posledních výskytů ve filmu je však role v animovaném filmu Transformers z roku 1986, kde namluvil planetárního poloboha/destruktora Unicrona!

01) Hugo Weaving

Zřejmě nejslavnějším hlasem v sérii Transformers je však Hugo Weaving alias Elrond z Pána prstenů nebo agent Smith z trilogie Matrix. Weaving si napříč celou sérií zahrál decepticonského vůdce Megatrona, a pokud jste někdy viděl Transformery v originále, jistě budete souhlasit, že by Decepticoni bez Hugova přednesu byli sotva z půlky tak strašidelní jako s ním.

Akční sci-fi Transformers: Poslední rytíř začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný