23. června 2021 19:00

Transformers 7: Nový díl robotí ságy dostal název, zápletku, obsazení i datum premiéry

Konečně víme, o čem bude sedmý transformeří film a do jakého roku se v něm vydáme.

Epická sci-fi série s Transformers kralovala velkému plátnu dlouhých deset let. Od roku 2007 do roku 2017 šlo do kin pět navazujících filmů, šestý celovečerák ale uhnul jiným směrem. Bumblebeeho sólovka se odehrávala v roce 1987 a představila nové lidské hrdiny a dost podobné to bude i se sedmým kouskem, jenž nás vezme do roku 1994.

Transformers: Rise of the Beasts, jak zní název dalšího celovečeráku, nabídne kromě Autobotů a Deceptikonů také Maximaly, Predacony a Terrorcony. Připravte se tedy na záplavu nových robotů, kteří se budou mlátit na velkém plátně v naději, že si někdo následně koupí jejich hračky.

Zatímco hodní Maximalové se jednoduše mění ve zvířata a zlí Predaconové v prehistorické tvory, Terrorconové se transformují v monstra a budou ve filmu hlavními záporáky. Důležitý přitom bude zejména jejich vůdce Scourge, jenž sbírá insignie Autobotů, které porazil, což ho samozřejmě vžene do potyčky s Optimem Primem a Bumblebeem.

Staré známé duo robotů i tentokrát nafasuje lidské posily. Hailey Steinfeld se do role Charlie bohužel nevrátí, ságu však přebírají hned dvě schopné herecké tváře. Anthony Ramos (Život v Heights) vyrazí do kin jako válečný veterán Noah a Dominique Fishback (Projekt Power) mu bude dělat společnost jako muzejní výzkumnice Elena.

Kdy známé i zbrusu nové roboty uvidíme v akci? Režisér Steven Caple Jr. (Creed II) nám je ukáže 23. června 2022 a kromě boření Brooklynu se můžeme těšit i na výlet do Peru. Štáb sedmých Transformers se totiž vydá do odlehlých končin Machu Picchu, kde se prý ještě nikdy nenatáčelo.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný