19. února 2018 15:35

Hollywood se zbláznil! Transformers 6 se ruší a celá série začne odznova

Nejslavnější reklama na hračky pokračuje, i když jí zásadně ubývají diváci.

Určitě vám neuniklo, že velké značky v Hollywoodu neumírají – jen mění herce. Potkalo to Star Trek, potkalo to X-Meny, brzy to potká třeba Hellboye... a teď jsou na řadě Transformers, jejichž pátý díl vydělal polovinu toho co čtyřka, takže by vznik pokračování nedával (finanční) smysl.

Ono se stačí podívat na výdělky celé série. Jednička utržila 709 milionů dolarů a dvojka 836 milionů, takže se směle pokračovalo dál. Doteď rekordní trojka si došla pro 1,123 miliardy dolarů a čtyřka se udržela na parádní cifře 1,104 miliardy. Loňská pětka ale spadla na 605 milionů, což je dost bolestivý sešup a znamení, že Transformeři velmi rychle ztrácejí diváky.

Letos v prosinci se ještě dočkáme prequelové sólovky Bumblebeeho (film se odehrává v 80. letech), již už prostě nešlo zastavit. Plánovaná šestka se ale zrušila a stejně tak se zahodily plány na 14 (!) další filmů, které měly navazovat na pátý díl. Místo rozšiřování filmového vesmíru s Transformery se všechno vrátí do bodu nula. Kolem roku 2021 totiž dorazí restart celé robotí ságy, jenž bude mít na starost někdo jiný než Michael Bay.

Že to (z diváckého úhlu pohledu) nedává smysl? Inu, stačí se podívat na to, jak rychle se objevil třeba nový Spider-Man. Některé značky jsou zkrátka příliš lukrativní na to, aby nebyly v kinech. A Transformers mezi ně rozhodně patří, protože jde hlavně o celovečerní reklamy na kupu hraček, triček a dalších věcí, na nichž firma Hasbro (domov Transformerů) vydělává neskutečné peníze.

V podstatě tedy není zas tak šokující, že se Transformeři vrátí. Vždycky se najdou tatínci, kteří si rádi zajdou na obrovskou akční sci-fi s roboty, aby pak koupili dětem pár hraček. Problém je jen v tom, že se v kinech musí ukázat daleko víc diváckých skupin, a tohle zápolení režisérovi nových Transformers (ať už jím bude kdokoliv) vážně nezávidíme.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný