28. ledna 2020 07:05

Místo Transformers 6 dostaneme dva jiné filmy se slavnými roboty

Transformers 6 opravdu neohrozí, série se vydá hned dvěma novými směry.

Ačkoliv tomu řada lidí odmítala uvěřit, původní transformeří série opravu umřela pátým dílem. Poslední rytíř z roku 2017 vydělal „jen“ 605 milionů dolarů, což byl oproti čtyřce poloviční sešup, a následující prequel Bumblebee byl vlastně pokusem o reboot.

Povedl se? Jak se to vezme. Tržby 467 milionů dolarů byly zdaleka nejnižší v celé sérii. Vzhledem k nižšímu rozpočtu (135 milionů) a pozitivním ohlasům se však Bumblebee bere jako úspěch a momentálně se pracuje na jeho pokračování.

Scenárista Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) píše „film, který se odehrává v rebootovaném vesmíru Bumblebeeho“ a nejspíš půjde o robotí týmovku s Optimem Primem. Víc informací zatím nemáme, projekt ale v každém případě soupeří s dalším transfomeřím filmem z pera Jamese Vanderbilta (Zodiac, Amazing Spider-Man).

Tady toho víme o trochu víc. Vanderbilt by se totiž měl odrazit od kresleného seriálu Beast Wars, který Transformery přenesl do daleké budoucnosti. Místo Optimea Primea tedy nastoupí Optimus Primal, jenž se mění v obří gorillu, a po jeho boku se servou Cheetor, Rhinox nebo Rattrap.

Uvidíme, který z filmů se dostane před kamery dřív. Studio Paramount by však určitě rádo natočilo oba dva, protože… přesně tak, ty tuny hraček se samy neprodají!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný