15. září 2022 13:58

Nový Joker se ukazuje v prvním traileru s transgenderovým klaunem. Proč chtějí film zakázat?

Trailer filmu The People's Joker

Queer Jokera už viděli první diváci. Další zájemci však zřejmě budou mít smůlu.

Na filmovém festivalu v Torontu se představil komiksový film The People's Joker. Vypráví příběh transgederového klauna jménem Joker, který se snaží vyrovnat s vlastní identitou a prokousat se drsným životem v Gotham City. Film byl však po jediné projekci stažen a zatím není jasné, zda ho ještě někdo uvidí.

Jedná se o projekt filmařky a komičky Very Drew, která se podílela na pořadu Who Is America? od Sachy Barona Cohena a stojí taky za filmovou talk show On Cinema. Sama se ve filmu ujala hlavní role postavy Very, z které se postupně stává trans Joker.

Oficiální synopse zní: „V Gotham City je zakázán humor a jediným místem, kde se smí provozovat je Show, která je však přístupná pouze komikům, co jsou poplatní linii vládnoucí strany. Zklamaná zpackaným konkurzem, spojí se Vera s flákačen ptačího vzhledu, aby spolu hledali jejich vlastní nezávislý komediální styl, kterým se budou vysmívat nejen různům prevítům komiksového světa, ale taky mstitelskému hněvu fašistického temného rytíře.“

I have no clue how today goes and my team wants me to say nothing of course so I’ll stay vague…but whatever happens in the next few hours, I want you to know…if you’ve been waiting and aching to watch our movie, ur going to get to soon. Stay tuned and stay with me. Need ur help pic.twitter.com/RcFIWYsUFi

— Vera Drew (@VeraDrew22) September 13, 2022

Film byl v Torontu promítnut v rámci půlnočního programu Midnight Madness, ale poté musel být stažen kvůli údajnému porušování autorských práv, které si nárokuje studio Warner Bros. K porotcům festivalu se tak nedostane, ale může soutěžit o diváckou cenu. Vera Drew mezitím na svém Twitteru slíbila, že film zkusí nějakým způsobem vydat. Už teď je jasné, že ne všichni fanoušci komiksů její nízkorozpočtovou LGBT satiru ocení.

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný