17. června 2022 13:00

Tom Hanks vysvětlil, proč už by dnes nemohl hrát svou slavnou oscarovou roli

Tom Hanks se rozpovídal o tom, kam se podle něj nezvratně posunul Hollywood a proč opustil Twitter.

Tom Hanks v rozhovoru pro magazín The New York Times přiznal, že už by dnes nemohl hrát oscarovou roli z Philadelphie (1993), v níž ztvárnil brilantního právníka Andrewa Becketta. Ten ve filmu hledá spravedlnost poté, co ho vyhodí z práce kvůli tomu, že je gay a nakazil se HIV.

„Mohl by dnes heterosexuál hrát ve Philadelphii to, co já? Nemohl, a je to tak správně,“řekl Hanks. „Hlavním vzkazem filmu bylo ‚Nebojte se. A jedním z důvodů, proč se lidé toho filmu nebáli, bylo, že jsem gaye hrál já. Ale teď už jsme se posunuli dál a nemyslím si, že by lidé přijali neautetičnost toho, že gaye hraje heterosexuální muž. Není zločin ani výstřelek namítnout, že bychom od filmu měli čekat větší míru autenticity. A nemyslím to jako nějaké kázání,“dodal slavný hollywoodský veterán.

Hanks taky v rozhovoru vysvětlil, proč opustil Twitter, kam naposledy přispěl v květnu 2020. „Zaprvé šlo o prázdné cvičení, protože k sobě nepotřebuju strhávat víc pozornosti. Ale taky jsem přispíval divnosti jako: Tady je pár bot, který jsem našel válet se na ulici. A hned pod ním byly sprosté komentáře, u kterých jsem si říkal, jestli jim chci dávat prostor. Třetí komentář začal nadávkou a pak pokračoval, že jsem Obamu milující komunista. A tohle vážně nemám zapotřebí,“vysvětlil Hanks.

Zdroj: Deadline

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný