16. ledna 2017 15:05
Adam Vala

Tohle je 7 věcí, které jste nevěděli o Jacku Sparrowovi!

Ne všechny záhady, točící se kolem Jacka Sparrowa, musí zůstat nevysvětleny!

Kapitán Jack Sparrow se v podání herce Johnnyho Deppa stal legendou a část jeho všeobecné obliby souvisí i s tím, že o něm pravděpodobně nikdy nebudeme vědět úplně všechno. Některá jeho tajemství už sice byla poodhalena, z následujícího seznamu jste ale zaručeně nevěděli o všech!

1) Jack úzkostlivě dodržuje tradice

Být pirátem není jen tak, a kdo jiný by to měl vědět, než ten nejobávanější ze všech? Jack Sparrow si je svého statutu vědom natolik, že dodrží jakoukoliv pirátskou tradici. Třeba i tu, že utéct nemůžete, aniž byste před tím aspoň chvilku bojovali.

2) Jackův seznam kriminálních deliktů

Být pirát znamená páchat ne zrovna legální záležitosti a vezměte jed na to, že Jack Sparrow má spoustu zářezů! Za svůj život už stihl spáchat samotné pirátství (jistě), pašování, falšování dokumentů, vydávání se za někoho jiného, únos, krádež, plundrování nebo zesměšňování úřadů. Měl by viset!

3) Zrozen ve vlnách

Jack Sparrow se narodil na palubě pirátské lodi za bouře v Indickém oceánu. Jeho otec se jmenoval Edward Teague, jméno matky zůstává neznámé. První roky svého života strávil budoucí kapitán Sparrow v Zátoce vraků.

4) Jackova první loď

Věřte, nevěřte, Jackova první loď nesla jméno Barnacle. Jde o korýše, který má krásné české jméno – Svijonožec! Coby kapitán ji vedl už šestnácti letech.

5) Strup na bradě

Při natáčení prvního filmu Pirátů z Karibiku má Jack na bradě strup, který se postupně zvětšuje. Nemá to žádný velký význam a údajně jde jen o vtip maskérů.

6) Výrazný make-up

Také vás dráždí Jackův make-up? Údajně vznikl při natáčení scény ve tmavé jeskyni, kdy to maskéři záměrně přehnali, aby herci v umělém osvětlení nevypadali mdle. Všem se ale líčení zalíbilo a v ostatních scénách už nic neměnili.

7) Jack může hledět zpříma do slunce

Také jste si všimli, že při exteriérových scénách za plného slunce Jack ani nemrkne? Johnny Depp toho dosáhl pomocí speciálních čoček, které fungují jako sluneční brýle. Scéna vypadá až nadpřirozeně, co říkáte?

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný