11. září 2017 16:53

Tohle je 7 nejvíc cool filmových postav 21. století! Kterou máte nejradši?

První místo vás překvapí.

Slavné filmové postavy jsou krví a duší filmových sérií - koho by superhrdinské filmy nebo scifárenské fantasmagorie bavily, kdyby šlo jenom o 120 minut sledování anonymních bitev? Kdo se však vydrápal až na Olymp moderní klasiky? Vybrali jsme sedm nepopulárnějších cool postav tohoto století!

07) Katniss Everdeen

Film: série Hunger Games

Legendární ženské hrdinky se sice objevují stále častěji, ale ty skutečně nezapomenutelné jsou pořád v jisté menšině. Mění to však i Katniss, jejíž impakt je měřitelný i mezinárodně - před třemi lety v rámci protestů v Thajsku někteří z protestujících použili pozdrav, kterým se proslavila právě Katniss.

06) Homer Simpson

Film: Simpsonovi ve filmu

Možná teď trošičku podvádíme, protože Homera samozřejmě proslavil primárně seriál - Simpsonovi ve filmu byli ale natolik populární záležitostí, která Homerovi prodloužila jeho životnost, že by bylo nešťastné ji ignorovat! Konec konců, jedny z Homerových nejkultovnějších scén pocházejí právě odtud...

05) Iron Man

Film: marvelovky

Možná si povšimnete, že v našem seznamu nápadně absentuje Batman. A to ačkoliv jeho Nolanova trilogie patří mezi nejlepší filmy po roce 2000. Batman je však oproti jiných superhrdinům přece jenom poněkud nudnější - takový Tony Stark je totéž, ale s daleko větší mírou ironie, lepším oblekem a navíc si peněz umí užít, aniž by uvnitř plakal.

04) Gandalf

Film: trilogie Pán prstenů a trilogie Hobit

Vypadá možná na 70, ale ran na rozdávání má víc jak většina z nás! Gandalf je milovaný pro svou upřímnou, staromilskou náturu - dovede být vtipný a moudrý, ale si zároveň v případě krize vyhrne rukávy. Navíc neplatí za žádného mladíka. Kombinace těchto kvalit spolu s knižní předlohou a charismatem Iana McKellena tuto postavu katapultovala jednoznačně do popředí.

03) Harry Potter

Film: série Harry Potter

Nemlich totéž, jenom s invertovaným věkem, lze ale říct i o Harry Potterovi - jenom s jednou přidanou hodnotou navíc, totiž skutečností, že na této knizae a sérii většina fanoušků doslova vyrostla. Totéž sice může někdo říct i v případě Pána prstenů, ale jenom pokud dnes již pobírá důchod. Harrymu přitom v rámci jeho ságy ostře konkuruje i Hermiona.

02) Joker

Film: Temný rytíř

Batman se sice mezi nejpopulárnější postavy neprobojoval, ale totéž se nedá říct o jeho slavné arcinemesis! Joker, dílem díky nesmrtelnému přednesu Heatha Ledgera, dílem pro smrtelnou schránku svého představitele, získal kolem roku 2008 doslova memefikovatelnou popularitu! A stačil mu k tomu jediný, perfektní film!

01) Kapitán Jack Sparrow

Film: série Piráti z Karibiku

Možná se to nezdá, ale zdaleka nejpopulárnější postavou filmů po roce 2000 je Deppův pirátský nezmar! Co do počtu fanoušků je kapitán Jack jakýmsi Sheldonem Cooperem filmového světa - původně spíše vedlejší, komicky říznutá postava, která po čase převzala ostatním postavám veškerou slávu. Zaslouženě!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný