19. července 2017 12:41

Tohle je 7 nejšílenějších kousků Toma Cruise: Podívejte se, jak visel ze startujícího letadla!

Čím je starší, tím je zběsilejší!

Minority Report, jeden z nejlepších sci-fi filmů tohoto tisíciletí, vás na Prima COOL čeká v neděli ve 20.00. Labužnické vykreslení realistické budoucnosti se v něm snoubí s typickou cruiseovskou akcí plnou zběsilých kaskadérských kousků. Vzpomněli jsme proto na všechny další scény, kdy nám Cruise jako nejstarší mladík Hollywoodu svou nefalšovanou odvahou sebral dech!

07) Souboj na nože

Závěrečná rvačka z Mission: Impossible 2 byla donedávna Cruiseovým nejslavnějším kouskem - když mu totiž nějakým 6 milimetrů od oka skončí ostří nože, stalo se tak čistě na jeho naléhání. Režisér John Woo jej od takto mrzké vzdálenosti při rvačce dokonce sám přemlouval. Marně.

06) Let ve stíhačce F-14

Přímo v Top Gunu samozřejmě Tom Cruise (překvapivě!) všechny ty manévry nepilotoval. To však neznamená, že si do F-14 nesedl - do kontraktu si totiž nechal vepsat hned trojici letů slavnou filmovou stíhačkou.

05) Honička s rudým autem

Vydatná touha riskovat Cruiseovi zůstala i po padesátce - někdy se to projevuje zakládáním sekt, jindy zase tím, že si sám odřídí demoliční honičku v Jacku Reacherovi!

04) Motohonička

Riskovat toliko pomačkané plechy by byla nuda - pro špionážní akci Zatím spolu, zatím živí si tak Cruise rovnou sedl na svou oblíbenou motorku. Tentokrát však riskoval nejen svůj krk, ale i krk, nohy, stehna, trup, ruce a hlavu Cameron Diaz.

03) Celé dějiště Na hraně zítřka

Cruiseův válečný sci-fi velkofilm se proslavil minimálním využíváním digitálních triků - i když Cruise nepředvedl žádný unikátní kaskadérský kousek, nutnost pobíhat po vybuchujícím bojišti s exoskeletem se taky počítá. V rámci honičky tentokrát navíc Cruise a Emily Blunt přežili čelní kolizi se stromem.

02) Viset z Burdž Chalífa

Zřejmě nejlepší částí Mission Impossible: Ghost Protocol je však opulentní šplhačka na nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa. Tom měl samozřejmě jištění a tak - přesto je představa, že pod vámi není 500 metrů nic krom šance na smrt, a z mrakodrapu visíte jen za kus lana, pro většinu z nás poněkud znepokojivá.

01) Viset z letícího letadla

Kousek pak topnul až v pátém díle Mission Impossible, kde si po sprintu přes křídlo startujícího a poté i letícího C-130 střihl okamžik, kdy se drží za dveře letadla holýma rukama. Zvenku. I tentokrát byl samozřejmě pod oblečením bezpečně zajištěn - sám Cruise ale přiznal, že dřepět zvenku na trupu stroje akcelerujícího prudce k nebesům překvapivě není nejpohodlnější!

Minority Report začíná již v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool