17. června 2019 08:04

Tohle je 5 nejzábavnějších akčních sci-fi! Viděli jste je všechny?

Výlety do kosmu bez naturalismu a deprese. Přesně tohle umí Star Trek nebo Pátý element na jedničku!

Akce, zábava a hlášky – to přinese upřímně nadsazené akční sci-fi Pátý element již v sobotu ve 20.00 na Prima COOL! Parádička s Brucem Willisem a Millou Jovovich si sice na nic nehraje, dvě dekády starý biják je však dodnes relativně ojedinělý. V posledních letech se totiž stalo módou točit scifárny co nejdepresivnější a nejdrsnější, jak to jen jde! Patero bijáků, které proti tomuto trendu bojují, jsme proto museli rozebrat detailněji.

5) Pátý element

Film, který má polonahou Millu a Bruce v triku bez rukávů nemůže být špatný! Pátý element je ztělesněním dobrodružné povahy komiksových knížek a míšencem mezi americkou a francouzskou popkulturou. Mezi všemi akčními scénami a bizarním humorem jde o popcornovku, která se své nadsázky ani správné porce patosu nebojí. Občas člověk prostě chce, aby dobro bylo dobrem a zlo bylo zlem, ne?

4) Galaxy Quest

Nemlich podobný přístup skrýval Galaxy Quest, v němž skupina ufounů zachytila startrekoidní seriál a domnívala se, že jde o pravý záznam historie – a tak pro jeho hlavní herce postavila skutečný kosmolet a nechala je létat křížem krážem po vesmíru. Srážka cynických primadon a naivních ideálů se i tentokrát obrátila vstříc kosmoidnímu dobrodružství, které si navíc umí krásně utahovat ze seriálových scifáren!

3) Strážci Galaxie

Dokonce už i "normální" Hollywood si povšiml přitažlivosti galaktických hrdinů, kteří jsou tak trochu sviňuchy, avšak mají srdce (a především štěstěnu podpořenou scénářem) na správném místě. Strážci Galaxie stojí spolu s Iron Manem 3 a druhým Kapitánem Amerikou mezi nejlepšími bijáky z tohohle komiksového světa – Strážci však oproti nim však mají tu výhodu, že se odehrávají VE VESMÍRU!

2) Mars útočí

Pro skutečně povedené dobrodrůžo musíte být trochu mimoni, jinak to nefunguje. Mars útočí přitom ukazuje, že když si z jednoduchých zápletek chytře utahujete, mnoho diváků to přesto bude vnímat jenom jako jednoduchost na vaší straně. Tahle geniální komedie plná nepokryté destrukce a nadčasová parodie katastrofálních filmů (KUŽELKY na Velikonočním ostrově!) tak sice schytala kritiku zleva i zprava, na jejím zábavném odkazu to však nic nemění.

1) Star Trek (2009)

Je to sice tak trochu smutné, ale z rebootovaných Star Treků je ten první zároveň zdaleka nejlepším. Může to být i tím, že se tu scénář nesnaží remakovat staré příběhy (jako ve dvojce a částečně i trojce), ale ukazuje něco, co jsme zatím neviděli – jak se posádka dala dohromady. Zároveň má však Star Trek z roku 2009 i ohromný elán a nevojenské nadšení, které mu můžou závidět i nové Hvězdné války!

Pátý element najdete v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný