25. srpna 2017 09:51

Tohle je 5 nejlepších komedií s šílenými boháči! Které jsou lepší než Iron Man?

Vítej doma - upoutávka

Kdo říkal, že chorobná bohatost není vtipná?

Sobota večer bude na Prima COOL hýřit kontrasty – od 22.05 se totiž bohatý Martin Lawrence v komedii Vítej doma vrátí do rodné vísky, z níž kdysi utekl. A to je recept pro mnoho vtipného mrzení, které by asi bylo děsivé prožívat, ale o to lepší je jej sledovat! Komedie o superboháčích, kteří vyvádějí různé vylomeniny, jsou ostatně žánr s dlouhou životností. Vybrali jsme pro vás pět důkazů.

05) Iron Man

Cože? Tak vy jste si mysleli, že Iron Man není komedie? Omyl, holomkové! Humor a nadsázka je jedna z největších devíz marvelovek, ostatně srovnejte si Tonyho "Jsem věčný ironik" Starka s jeho kolegou ze stáje DC – Brucem Waynem. Zatímco Tony prohodí mezi drinkem a létajícími brněními v průměru 3,6 hlášek za políčko, Bruce Wayne je znám především tím, jak skvěle umí depresivně civět ze skály. Především první Iron Man, ale v zásadě i každý další poté, umně dokazují, jak dobře umí Tony vyloudit úsměv na rtech.

04) Jurský park

I když má Jurský park vcelku daleko ke komedii jako takové (tedy alespoň z pohledu lidí – za dinosaury jde totiž o třeskutou burlesku o jednom prodováděném, lidským masem ochuceném dni!), jeho John Hammond rozhodně platí za prototyp šíleného milionáře. Financuje proboha tajný výzkum oživení pravěkých monster, lidi! I samotná zápletka má oproti tradičnějším hororům jakožto "rodinný film" svá mnohá světlá a odlehčená místa – snad nejsme zrůdy, když jsme se u Jurského parku mnohokrát zasmáli.

03) Kouzelný Kristián

Skočme však už skutečně do světa čirých komedií. Kouzelného Kristiána zřejmě zná pomálu diváků, tahle britská ujetina z roku 1971 však patří mezi jedny z nejsympatičtějších komedií Petera Sellerse, a navrch se jedná o raný film z dílny budoucích Monty Pythonů. O vyšinutosti příběhu však nemůže být pochyb – Sellerův superboháč se rozhodne pro zachování své dynastie adoptovat náhodného bezdomovce, toho času s tváří Ringo Starra (!), načež se dvojice pomate zcela a začne lidem okolo sebe tropit nejrůznější pošetilosti.

02) Zoolander

To u Zoolandera již nemůže být o komediálním naturelu nejmenších pochyb. Naopak – pro některé diváky je Zoolander až PŘÍLIŠ vtipný, se všemi jeho pologramoty v hlavních rolích. Faktem je, že právě to je ale pointa zápletky. V té trénuje módní král a šílený bohatýr Jacobim Mugatu vlastní armádu nájemných zabijáků ochotných splnit jakýkoliv rozkaz. Mugatu je totiž verbuje mezi těmi nejlepšími mužskými modely. Je to však plán tak šílený, jakožto i logický. Těžko tedy říct, kdo je v téhle zápletce vlastně skutečně bez rozumu – Mugatu, anebo Zoolander?

01) Karlík a továrna na čokoládu

Ten jediný, skutečně nejšílenějších zbohatlík, nese ve skutečnosti jméno "Willy Wonka", a děti straší ve snech už pěkných pár desetiletí. Moderní slavná předělávka s Johnnym Deppem, přitom Wonkovi ještě více povolila šrouby normality – nejenže tak sledujeme multimegamiliardáře, který zbohatnul na prodeji čokolády, po níž se projíždí na loďce, a pěstuje si vlastní rasu liliputů, ale navíc se ke svým dětským návštěvníkům chová s grácií Michaela Jacksona! Výsledek je k popukání... Ale Karlík a továrna na čokoládu je jenom o fous méně hororovým zážitkem než Jurský park!

Vítej doma vás přivítá v sobotu ve 22.05 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný