2. února 2017 16:07

Tohle je 5 nejděsivějších filmů se zabijáckými zvířaty! Viděli jste je všechny?

Už si na vás brousí zuby.

Exkurze partičky studentů do opuštěného městečka se v pátek ve 22.05 na Prima COOL nepříjemně zvrtne – ve filmu Město vlků se totiž ukáže, že ulice městečka nejsou ani tak vylidněné, jako spíše vyjezené! Biják, v jehož hlavní roli jsou nejlepší přátelé člověka, se veze na tradiční hororové vlně jménem "člověk vs. náhodné ozubené zvíře". S čím jej srovnat? Připravili jsme několik dalších zástupců žánru.

5) Aligátor

Je velký, nenasytný a až po "krk" páchnoucí kanalizací! Tenhle biják z drakonických 80. let mnohé z nás po sametové revoluci učil, že je neradno splachovat zvířátka do záchodu – mohli by vás totiž přijít navštívit a spláchnout do svých útrob. Aligátor je sice béčko jako vyšité a nechybí mu ani tradiční neschopní politici, bez jejichž protahování by film skončil v páté minutě zásahem komanda, ale právě to na něm vlastně milujeme!

4) Anakonda

Také Anakonda z roku 1997 má více více hrdinů než mozkových buněk – jenže snímek postavený na tom, že JLo a Kari Wuhrer jsou spolu s pár dalšími nýmandy v horkém, vlhkém prostředí Amazonie a prohání je... gigantický had, si vlastně o nic než primitivní bulvární kvality ani neříká. Navíc, považte české sprosté variace názvu filmu! Pomineme-li již poněkud zastaralé triky, Anakonda je tak čirou popcornovou zábavou, že už jen z pohledu na jediný obrázek cítíme vůni pražené kukuřice!

3) Lovci lvů

Popojedeme však z propocených vod Jižní Ameriky do propocené savany jižní Afriky. Lovci lvů z roku 1996 dodnes patří za unikátní variaci dobrodružného filmu a animal hororu. Val Kilmer a Michael Douglas zde totiž hrají staré koloniální frajery, kteří s kulovnicemi chrání državu sužovanou útoky lvů lidožroutů. Retro atmosféra a premisa, která by dnes pod trailerem na Facebooku vyčarovala miliony smutníků (a nic víc), dávají Lovcům lvů vysoký náskok před předešlými zvířecími horory. Tohle už není jen tak nějaké béčko!

2) Ptáci

Kořeny tohoto žánru samozřejmě sahají dalece do minulosti a dnešní animal horory, v nichž lidi sužuje prakticky cokoliv z přírodního světa krom skutečně nebezpečných biočichů (čímž myslíme bakterie a viry), vypadaly ještě pár dekád nazpět notně jinak. Průkopníkem nápadu "nechat sežrat lidi před kamerou nějakým bizarním tvorem" je zřejmě – jako u většiny žánrů – Alfred Hitchcock. Jeho Ptáci v roce 1963 vyděsily celý svět a ačkoliv Alfiemu mnozí vytýkali prvoplánovost, dnes je jeho film považován za intoušské umění nejvyššího kalibru.

1) Čelisti

Titul nejlepšího zvířecího hororu může ovšem patřit jedině Spielbergovým Čelistem. Je přitom evidentní, od kterého mistra hororu tehdy začínající rejža čerpal. Čelisti vzdor rámcové inspirace u Ptáků přišly s dodnes nepřekonaným strašením jednou ozubenou parybou a uchvátily celou Ameriku. V zásadě samy o sobě nastartovaly toho času umírající Hollywood, daly vzniknout celé baterii dalších „seriózních“ hororů (Vetřelec) a dopomohly ke slávě přicházející generaci filmařů – krom Spielberga třebas i Georgi Lucasovi (Hvězdné války). Je jen málo filmů v dějinách, které toho dokázaly tak moc!

Město vlků začíná již v pátek ve 22.05 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný