6. června 2017 17:25

Tohle je 10 nejlepších letošních hororů! Dobře si je všechny zapamatujte!

Pojďte se bát...

Moderní horory jsou na tom rok od roku líp. Jejich výroba totiž většinou moc nestojí a tak studia hledí spíše na kvalitní náměty, kterých jim shodou okolností chodí stále dost. Pak už vlastně stačí jenom talentovaný režisér a šikovní herci, no a nová děsivá pecka je na světě. Tenhle rok tomu nebylo jinak, a proto už v červenci můžeme v klidu vybírat prozaíimní desítku nejlepších. O které filmy jde?

A Dark Song

Režie: Liam Gavin

Náročný horor vypráví o ženě, která je na dně a tak se rozhodne podstoupit extrémně komplikovaný rituál, který by jí teoreticky mohl pomoci spojit se s milovanou osobou. Vyhledá tak pomoc experta přes okultní vědy a společně se zavřou do opuštěného domu, kde je čeká hlavně obří dávka utrpení. Nic pro slabší povahy.

Nicota

Režie: Jeremy Gillespie a Steven Kostanski

Nicota je poměrně ambiciózní dílo. Stojí za ním totiž kreativní režijní duo, které zkušenosti čerpalo především z tvorby vizuálních efektů a taky natáčení artových filmů. Vizuálně se tak jedna o silně výrazný počin, který ale neztrácí ani po stránce děje, který odkazuje na velikány jako Lovecraft, Carpenter a další. Ideální na letní večer s přáteli.

Přeměna

Režie: Michael O’Shea

Čtrnáctiletý Milo trpí šikanou a osamělostí. Útěchu proto hledá ve své skrývané potřebě pít lidskou krev. Film je však geniální v tom, že si nikdy nebudete tak úplně jistý, jestli sledujete film o sériovém vrahovi, nebo upírovi. Vážně.

Raw

Režie: Julia Ducournau

Tenhle film už od loňské festivalové premiéry provázely zvěsti o kolabujících divácích, a to je asi ten nejlepší možný marketing, jaký si horor může přát. Snímek vypráví o dívce, která nemá zrovna snadné dospívání. Zahrnuje totiž kanibaly, podivné rituály a taky hektolitry krve.

Rozpolcený

Režie: M. Night Shyamalan

Film o chlapíkovi, který trpí poruchou osobností. Má jich celkem 23 a jednou z nich je i sériový vrah, který unese tři mladé dívky. Ty se následně snaží za každou cenu utéct, jejich cesta ke svobodě ale rozhodně není snadná. Zní to jednoduše, film ale překvapivě šlapal a díky obřímu zvratu na konci se stal jedním z nejdiskutovanějších v letošním roce.

The Blackcoat's Daughter

Režie: Oz Perkins

Skoro až hypnotický film, který toho neřekne příliš, vše se odehrává jakoby v náznacích, pak ale náhle z ničeho nic udeří a vy se ještě po skončení budete třást strachy. V hlavní roli září herečka Emma Roberts, která se musí poprat s hodně škaredou realitou uvnitř soukromé katolické školy.

The Devil's Candy

Režie: Sean Byrne

Metalový koncert říznutý satanistickými rituály a rodinným dramatem? Tak zhruba tak nějak by se dal popsat film, jenž vás zavede spolu s hlavní postavou do amerického státu Texas, kde si manžel a otec vyzkouší jaké to je, když se ve vás začne probouzet šílené zlo.

The Girl with All the Gifts

Režie: Colm McCarthy

Zombie film podle předlohy Mika Careyho (Lucifer) vypráví o nakažené dívce jménem Melanie, její učitelce a taky vědkyni, kterak se snaží společně přežít. A pokud toužíte po opravdu kvalitním zombie příběhu, pak je tenhle kousek přesně pro vás!

Uteč

Režie: Jordan Peele

V Americe mají s rasismem dlouholetou zkušenost. Silně propírané téma tak logicky budí emoce i dnes, a díky častým předsudkům a zaběhlým stereotypům není těžké si představit horor, který přesně s tímhle tématem bude pracovat. Snímek Uteč to zvládl perfektně, odrážel jak problémy současné Ameriky, tak i časté neduhy moderních hororů. Zkrátka chytrá zábava, jak se patří.

Vetřelec: Covenant

Režie: Ridley Scott

Pokračování Promethea a další krok blíž k navázání na prvního Vetřelce to letos od spousty kritiků schytalo, divákům se ale film převážně líbil a i v tak tvrdé konkurenci si tu zmínku v letošní top 10 zaslouží. Minimálně po vizuální stránce byl totiž film precizně zrežírován a moc hezčích sci-fi do kin poslední dobou nechodí.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný