11. září 2017 16:26

Tohle je 10 nejlepších filmů letošního léta! Viděli jste je všechny?

Od Spider-Mana k Pirátům z Karibiku… a ještě dál!

Letní filmová sezona, která jako vždy začala v květnu a končí v srpnu, je (bohužel) za námi. Hollywoodská studia během ní vytasila spoustu očekávaných bijáků a nepochybujeme o tom, že jste řadu z nich viděli a líbily se vám. Obrovským kampaním a pokračováním milovaných sérií se holt těžko odolává. My jsme se ale rozhodli dát dohromady filmy, které se v létě nejvíc povedly – bez ohledu na to, kolik stály peněz a jak velkou měly reklamu!

10 nejlepších filmů léta 2017 (podle abecedy):

Baby Driver

Akční jízda Edgara Wrighta, v níž se mladý geniální řidič postaví gangsterským kolegům, absolutně nadchla zámořské kritiky a publikum. V Česku tak zásadní dopad bohužel neměla, i přesto se ale jedná o moc pěknou a originálně pojatou krimi, která šlape hlavně díky všudypřítomné muzice.

Dunkerk

Válečný spektákl Christophera Nolana, v němž se adaptuje Operace Dynamo z druhé světové války, je jednoduše fenomenální. Hlavně v IMAXu (= s výrazně větším obrazem) je evakuace britských vojsk z obklíčeného přístavu velkolepá, pohlcující a nesmírně napínavá. A samozřejmě má Toma Hardyho v další nezapomenutelné roli!

Král Artuš: Legenda o meči

V Americe nový Král Artuš vyhořel, u nás je však často řazen mezi nejlepší filmy roku. Drsná fantasy od Guye Ritchieho je bez debat trochu guláš, který sází na divoké audiovizuální pojetí mnohem víc než na srozumitelný příběh. Pokud ale máte rádi kouzla, obří slony a neskutečně divokou akci, měla by vás tahle fantasy ohromně nadchnout!

Pěkně blbě

Představte si, že vaše čerstvá expřítelkyně upadne do kómatu a vy musíte trávit čas s jejími rodiči. Máte to? Tak přesně taková je zápletka komedie Pěkně blbě, která vychází z pravdivého příběhu o tom, jak se komik Kumail Nanjiani seznámil se svojí ženou. Zábavné romantiky jsou v poslední době v kinech čím dál tím vzácnější. Rozhodně tedy nevynechejte tuhle, protože patří mezi ty zdaleka nejpovedenější.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Dobrodružství Jacka Sparrowa po Prokletí Černé perly dost stagnovala a čtvrtý díl série se líbil málokomu – slavný pirát se ale naštěstí dočkal comebacku. Pětka míchá to nejlepší z celé série a přihazuje skvělou ženskou hrdinku (Kaya Scodelario jako astronomka Carina), takže jsme dostali opravdu velkolepou a skvěle natočenou fantasy, která při pátrání po Poseidonově trojzubci napíná, baví i trochu dojímá. Třikrát hurá, možná by to chtělo i šestku!

Spider-Man: Homecoming

Loni si Marvel půjčil Spider-Mana do trojky Kapitána Ameriky a letos nový Peter Parker (s tváří Toma Hollanda) nafasoval vlastní film. Jak asi víte, do souboje s Vulturem se v něm sporadicky zapojuje i Iron Man, který Spideymu dělá mentora. I bez něj by ale šlo o fajnový letní blockbuster, v němž hezky funguje i dění na Peterově střední škole.

Strážci Galaxie Vol. 2

Pokračování milované komiksové týmovky nezklamalo! Druzí Strážci Galaxie sice nepřekonali jedničku v měřítku, na druhou stranu jsou ale ještě dojemnější a hlavně stejně sympatičtí a zábavní. Jak asi víte, celý film si pro sebe krade Michael Rooker (Yondu), který zastiňuje i legendárního Kurta Russella. Marvel tak znovu boduje a všechno nasvědčuje tomu, že Strážce skvěle využije i v Avengers 3.

Valerian a město tisíce planet

Luc Besson se po legendárním Pátém elementu konečně vrátil do vesmíru. Jeho nová sci-fi Valerian a město tisíce planet adaptuje slavný komiks, jímž se inspirovaly Star Wars, a činí tak v patřičně rozjuchaném a podivném stylu. Že vám stačí ke štěstí spousta nápadů a děsně roztomilá Cara Delevigne? V tom případě by vás Valerian rozhodně neměl nudit.

Válka o planetu opic

Třetí (a prý poslední) dobrodružství opičáka Caesara je napůl westernem a napůl vyhroceným dramatem, jež se s nástupci lidí vůbec nepáře. Střetnutí lidoopů se zbytky lidstva je bolestivé pro obě strany a na velkém plátně ohromí především triky, které jsou ještě lepší než minule. Kéž by tak dospělých, působivých a chytrých blockbusterů bylo víc!

Zabiják a bodyguard

Akční nářez s Ryanem Reynoldsem a Samuelem L. Jacksonem skvěle odpovídá na otázku: „Jak by to vypadalo, kdyby šli proti bandě padouchů Deadpool a Nick Fury?“ Sehrané duo tu hláškuje od začátku do konce a kosí nepřátele jako na běžícím páse, takže se můžete radovat ze zatraceně stylové akční komedie. Jo a Salma Hayek pořád umí!

Které ze zmíněných filmů už jste viděli? A na které se teprve chystáte? Dejte vědět v komentářích!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný