12. prosince 2016 12:15

Tohle Harry Potter a Pán prstenů neumí: 6 nejlepších fantasy, které vás vyděsí k smrti!

Sněhurka: Příběh hrůzy - upoutávka

Sněhurka jako horor? Proč ne!

Jméno Sněhurka máte možná spojené s něžnou dětskou pohádkou, Prima MAX vás však v úterý ve 20.15 přesvědčí, že to jde i jinudy! Děsivý biják Sněhurka: Příběh hrůzy, v němž si hlavní hrůzostrašnou roli střihla Sigourney Weaver, tluče kvalitami správného středověkého hororu. Temná fantasy je však ostatně fungující žánr sám o sobě - než se seznámíte s drsnou Sněhurkou, omrkněte jeho několik dalších zástupců.

6) Vikingové

Řeč teď není o moderním TV seriálu, ale klasice z roku 1999 s Antoniem Banderasem. Vikingové jsou famózním příkladem bijáku, který má to nejlepší z fantasy i kruté reality – v první půlce to totiž vypadá, že tu útočí fantasy monstra, jenom aby se pak odhalilo, že jde o lidi. Tenhle kříženec mezi mystikou a drsotou umí vybrat to nejlepší ze dvou rozdílných žánrů!

5) Společenství vlků

Famózní vizuální stránka a netradiční mix Červené Karkulky s filmovým hororem – právě to nabízí Společenství vlků od Neila Jordana z roku 1984. Jeho děj snad ani nemá smysl popisovat, Červenou Karkulku zná každý, Jordan se navíc story drží... poměrně vágně. To podstatné, co je tu k vidění, je však zejména atmosféra strachu z neznámého a zároveň doslova erotické radosti z ohrožení. Není to váš typický horor – ten byste však v tomhle seznamu ani hledat neměli.

4) Vládce temnot

Satan se zase jednou rozhodne dobýt Zemi a tentokrát se o to pokusí pomocí obrovské zavařovačky ukryté v kostele Los Angeles, z níž prýští zelený sliz a mění lidi na jeho nohsledy. Kultovní horor Vládce temnot z roku 1987 působí jako moderní duchařina či fantasy a jejich elementy i má. Přitom však zároveň disponuje i prvky kosmického hororu jako od Lovecrafta a k tomu i špetkou drsné sci-fi!

3) Outlander

Rověž film také svérázně pojmenovaný jako Vikingové II platí za podobného žánrového kočkopsa – v jeho premise totiž na Zemi havaruje ufounské plavidlo, v němž přežijí jen dvě bytosti: kladný frajer z posádky a pak bestiální mimozemské monstrum. Vtip je v tom, že na povrch Zeměkoule dopadli v době vikingských nájezdů a shodou náhod zrovínka do severských fjordů. O netradiční rotyku je tak rázem postaráno!

2) Černá smrt

Éra morových ran definovala nejkrásnější roky středověku a snímek Černá smrt tomu náramně odpovídá. Vypráví totiž o rytířské misi do morem postižené vesnice, o níž se proslýchá, že zde sídlí tajemný nekromant schopný oživovat lidi. Něco takového církev nebude tolerovat – ani jako pouhou pomluvu. Na skutečnou magii tu nakonec vlastně nedojde. Už přítomnost básně a mystiky, v níž hlavní postavy věří, ale v Černé smrti vyčaruje atmosféru hutnější, než jaké jsou povětrnostní podmínky anglického rána.

1) Drakobijce

80. léta byla prazvláštní érou, kdy působila celá řada filmů echt naivním dojmem, ale zároveň při tom vznikaly kultovní temné bijáky jako Vetřelci, Terminátor či... Drakobijce (Dragonslayer). Ten, popisujíc invazi drsného draka do fantasy království, disponuje o to hutnější story, že za ním původně stojí studio Disney. A když se pohádkáři dají na temný styl, tak je vždycky zapečeno na úspěch.

Sněhurka: Příběh hrůzy započne už v úterý od 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný