15. července 2022 14:00

Je nový film od režisérů Avengers 4 totální průšvih? Chválí se hlavně Kapitán Amerika

Bratři Russové a Chris Evans znovu spojili síly, aby natočili velkolepou akční podívanou. Jak se povedla?

Monumentální rozpočet 200 milionů dolarů a hvězdné obsazení není jedinou devízou chystaného špionážního akčňáku The Gray Man, který si odbude streamovací premiéru už 22. července. Velká část filmu pod režijním vedením bratrů Russových (Avengers 3 a 4) se totiž natáčela v Praze. Bohužel zámořští recenzenti film hodnotí jako těžký průměr.

Na serveru Metacritic měl film v době psaní článku metaskóre 48/100 z 28 recenzí. Rotten Tomatoes dává 49% pozitivních reakcí a průměrný rating je taky slabý – 5,5/10. Film podle kritiků nenadchne ani neurazí a jde o typický zakázkový produkt na zkrácení večera, z něhož vyčnívá snad jen výtečný padouch Chrise Evanse (Kapitán Amerika).

„Bez Evanse bychom hodnotili výrazně hůře, ani s ním však The Gray Man nedokáže naplnit očekávání... S lepším střihem a příběhem, který není tak zatížený množstvím klišé, by to mohla být skvělá letní zábava. Místo toho se film rychle vypaří z hlavy jako mnoho podobných jednohubek,“ napsal magazín Consequence a udělil 5/10.

Podle magazinu Arizona Republic (3/5) spoléhá film na charisma Goslinga a Evanse, tohle řešení ale všechno nezachrání. „Film společně dotáhnou docela daleko, pořád to však nestačí.“ ScreenRant dal 3,5 hvězdiček a pochvaluje si akční scény, které by si prý zasloužily být vidět na velkém plátně: „The Gray Man je duchovním nástupcem akčních filmů z 80. a 90. let s napumpovanou akcí, vtipně přestřelenými dialogy a ďábelský zábavným padouchem.“

Herní magazín IGN označil film jako nudné hledání identity a vzhledem k talentu všech zúčastněných jako zahozenou příležitost: „Svým hvězdným hercům nenabízí nic, s čím by mohli pracovat, kromě hláškování. Přestože je The Gray Man nakonec docela koulatelný, většinu času je vizuálně i emocionálně nečitelný.“

Zdroj: Rotten Tomatoes

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný