10. května 2022 06:00

Nejnovější Terminátor na Prima COOL: Našlápaný Temný osud má premiéru už 22. května

Připravte se na poslední díl terminátoří ságy, v němž se do svých ikonických rolí vrací Arnold Schwarzenegger i Linda Hamiltonová.

Od doby, kdy Sarah Connorová zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9, se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou, která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem a otcem.

Daniino přežití závisí na jejím spojenectví se dvěma bojovníky – Grace, vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti, a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nacházejí tyto tři cestu k T-800 ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí.

Zajímavosti

  • Film dějově navazuje na snímek Terminátor 2: Den zúčtování z roku 1991 a odehrává se v několika časových obdobích – 1998, 2020 a 2042. Pokračování, jež režíroval Tim Miller, vzniklo v roce 2019.
  • James Cameron se na filmu podílel jako producent, spoluscenárista a kreativní konzultant. Dopředu ale řekl, že s filmem nebude mít nic společného, pokud ve filmu nebude hrát Arnold Schwarzenegger.
  • Producent James Cameron ohledně návratu Sarah v podání Lindy Hamiltonové uvedl, že zatímco mužští hrdinové nezřídka zabíjejí davy padouchů i v padesáti, šedesáti či sedmdesáti letech, podobný příklad ženské postavy až dosud neexistoval – přestože by prý měl.
  • O tom, jestli se do série a role Sarah Connorové vrátí, přemýšlela Linda Hamiltonová intenzivně asi šest týdnů, protože si nebyla jistá, jestli se chce vrátit, nechtěla, aby to vypadalo, že jde pouze po penězích. V době podepsání smlouvy navíc nebyl scénář kompletně hotov.
  • Arnold Schwarzenegger měl vlastního kaskadérského koordinátora, kterým byl Billy Lucas.
  • Natáčení bylo kvůli úpravě scénáře posunuto o dva měsíce. Původně se mělo natáčet od března 2018, ale nakonec se natáčelo až od května 2018. Film se natáčel v Maďarsku, Španělsku i Velké Británii.
  • Legendární hláška: „Pojď se mnou, jestli chceš žít,“ kterou v prvním díle Terminátora (1984) pronesl Kyle Reese a ve druhém T-800, v tomto filmu nezazní. Místo toho je použita věta: „Pojď se mnou, nebo budeš za třicet sekund mrtvá.“ Pronese ji Grace, a to poté, co zachrání Dani před prvním útokem Rev-9.

Sci-fi Terminátor: Temný osud má na Prima COOL premiéru v neděli 22. května ve 20:15.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky Arnold Schwarzenegger Terminátor Terminátor: Temný osud Linda Hamilton

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný