20. prosince 2022 17:00

Velký návrat Terminátora: James Cameron promluvil o svém restartu slavné série

Slavný režisér Vetřelců nebo Avatara překvapil slovy o nových plánech se svou srdcovou značkou Terminátor.

James Cameron aktuálně mohutně propaguje svůj nový film Avatar: The Way of Water, protože podle vlastních slov potřebuje, aby vydělal alespoň gigantické dvě miliardy dolarů. Jinak možná nedojde na pokračování, tedy s výjimkou trojky, která už je dotočená a do kin s jistotou zamíří v prosinci 2024.

V rámci aktuálního rozhovoru v podcastu Smartless však Cameron šokoval všechny fanoušky Terminátora, když řekl, že aktivně pracuje na tom, aby se k sérii, kterou vystoupal na vrchol Hollywoodu, vrátil. Cameron je režisérem prvních dvou dílů, které patří do zlatého fondu akčního filmu i sci-fi, a rád by k nim přidal další.

Ke všemu došlo, když se konverzace stočila k aktuálně žhavému tématu umělé inteligence. „Avataří filmy jsou o životním prostředí, nezabývám se v nich umělou inteligencí. Pokud budu dělat dalšího Terminátor a možná zkusím celou sérii restartovat – o tom se jedná, ale ještě nic nebylo rozhodnuto – zaměřil bych se daleko více právě na umělou inteligenci, tedy na to, jak se roboti vlastně zbláznili,“ řekl slavný režisér.

Jelikož se mluví o tom, že Cameron uvažuje o uvolnění režijního křesla pro Avatary 4 a 5, nemusela by se jeho slova o chystaném restartu Terminátora v jeho rukou jevit jako nereálná. Na druhou stranu se z producentské pozice podílel i na snaze značku zase nakopnout filmem Terminátor: Temný osud v roce 2019. A dopadlo to neslavně, tedy komerčním propadákem.

Cameron později neúspěch filmu režírovaného Timem Millerem (Deadpool, Love, Death & Robots) vysvětlil návratem veteránů série Arnolda Schwarzeneggera a Lindy Hamilton – přestože právě to mělo být v očích mnohých naopak tahákem filmu.

„Odmítl jsem to dělat bez Arnolda, protože jsme čtyřicet let přátelé, ačkoli Tim chtěl film bez něj. Tak pak Tim řekl, že on tam chce i Lindu... Myslím, že film by byl v pohodě, kdyby v něm byla jen Linda nebo jen Arnold, ale když jsme tam dali oba, najednou z toho byl film s herci, kterým je přes šedesát a přes sedmdesát. Najednou z toho nebyl Terminátor pro tvýho taťku, ale spíš Terminátor dědečkovský. A to jsme si neuvědomili,“ vysvětlil dříve Cameron v rozhovoru pro Deadline. Je tedy jasné, že pro nového Terminátor by zvolil novou generaci herců.

Zdroj: The Playlist

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný