Projděte si 3 jasné důkazy, že Terminátor přímo navazuje na Predátora
Odhalete tajemství Predátora, které jste celou dobu měli přímo před očima!
V sobotu večer na COOLu vyrazí na lov Predátor – věděli jste však, že dle fanouškovské teorie serveru Cracked tímto filmem de facto začínají i ságy Terminátor a Vetřelec? Poznejte tři silné argumenty ve prospěch Predátora jako základního kamene famózního filmového vesmíru!
3) Precedent Vetřelec vs. Predátor…
Ne, nedáváme sem AvP jenom jako příklad existence crossoverů jako takových, i když je užitečné si připomenout, že právě nevinné několikasekundové ukázání vetřelčí hlavy v druhém Predátorovi odstartovalo hlad diváků po skutečném protnutí Vetřelce a Predátora na plátně. Skutečnost, že tak filmoví hlavouni mohli učinit, vychází z toho, že práva na Vetřelce i Predátora vlastnila společnost 20th Century Fox. Terminátora ovšem distribuovali pánové od Warner Bros., což by naznačovalo, že spojení mezi oběma filmy nemohlo existovat čistě z právních důvodů.
Jenže chyba lávky! Krom přítomnosti Arnolda Schwarzeneggera v různých rolích a různých filmařů se ságy již potkaly na stránkách komiksu. Nedávno jsme řešili komiks Aliens versus Predator versus The Terminator od Dark Horse, v němž se trojice ústředních potvor skutečně potká s očekávatelným výsledkem (potoky krve a epická držkovaná). Samozřejmě, Dark Horse protnul i příběhy Vetřelce a Supermana, jenom na tomto argumentu tak vše stát nemůže. Je ale znát, že ani odlišní majitelé značek nemusejí znamenat, že různé příběhy nemůžou občas udělat společnou pařbu…
Predátor Zdroj: 20th Century Fox
2) Terminátoři a Bishop mají (skoro) stejného tvůrce
Pojďme ale dále ke skutečným příkladům z fikce. Přímo kouřící hlavní na pojítko mezi Terminátorem a Predátorem je skutečnost, že Cyberdyne Systems, společnost stojící za výrobou Terminátorů, je zjevně k nalezení i ve světě Vetřelců, který už je de facto oficiálně provázán se světem Predátorů!
Jak zaznělo ve filmech, androidy jako Ash nebo Bishop vytvořila korporace Hyperdyne Systems, jejíž jméno je zjevně notně podobné staršímu já. Co lze vysvětlit jako vtípek scenáristů, však při bližším zamyšlení dostává logické obrysy. Cyberdane začíná stavět roboty z plechu, čím více však mašiny zdokonaluje, tím více se začínají blížit syntetickým organismům. Kdo ví, třeba by se i pod obličejem Bishopa při dostatečném zdanění ukázala plechová lebeň. Co je však naším hlavním argumentem?
Predátor Zdroj: 20th Century Fox
1) Terminátor byl inspirován Dutchem
Možná si z vystřižené scény třetího Terminátora pamatujete, že byl předlohou robotů seržant Will Candy (hraný Schwarzeneggerem). Pokud jste echt nerdi, tak třeba znáte i jméno Dietera von Rossbacha, který byl zase předlohou podle knižní verze Terminátora 2. My se však klaníme k interpretaci arkádové hry Aliens vs. Predator, která v 90. letech nejenže poprvé propojila oba titulní světy, ale navíc hráčům odhalila i kyborga „Dutche Schaefera“, notně připomínajícího jeho jmenovce v Predátorovi! Co více, zdejší kyberDutch, zjevně vytvořený z (či podle) Arnieho predátorského Dutche, nese kódové označení CDS-170A3. Když se však vrátíme k Ashovi z prvního Vetřelce, jeho kódové označení zní HDS-120A2 - což prakticky potvrzuje, že jsou Cyberdyne a Hyperdyne stejnou firmou. Překování Arnolda na prototyp Terminátorů navíc vysvětluje, proč se Dutch už v žádném dalším filmu neobjevil...
Touto perspektivou je vysvětlení jasné – Dutch porazil v jihoamerické džungli mimozemské lovce a vyplašil armádu k vývoji robotů, kteří by se hrozbě z vesmíru postavili! Prototyp možná… udělali z něho samotného. Je pak jen logické, že i zbylí plecháči byli vytvořeni na základě Dutchova vzhledu. Ať už na vzpouru Skynetu došlo, či nikoliv, ve 22. století by to bylo už stejně jedno. Vítězné lidstvo by se dávno vydalo ke hvězdám a nacházelo tu Vetřelce, jejich tvůrce a třeba i Predátory. První Predátor je tak vlastně jakýmsi originem celé mezihvězdné ságy čili „Iron Manem“ sdíleného vesmíru, který jste po celou dobu měli přímo před očima, ale nikdy vám to nedošlo...
Alien vs. Predator Zdroj: Capcom