19. června 2023 00:02

Terminátor 7: Jak měl vypadat a proč se ho nikdy nedočkáme?

Chystaný Terminátor 7 měl jasnou hlavní hrdinku i zasazení. Nakonec se však musel zrušit.

V neděli večer bude COOL patřit sci-fi akčňáku Terminátor: Temný osud. Sarah Connor se tu opět bude muset postavit robotickým vrahům z budoucnosti, jelikož se objevila nová hrozba zítřka, kterou je potřeba zlikvidovat. Temný osud s ní chtěl pracovat déle než v rámci jednoho filmu, nakonec to ale celé dopadlo trochu smutně. A nebylo to poprvé.

Návrat do budoucnosti

Nejprve si připomeňme, že plánovaných pokračování Terminátora mohlo být podstatně více. Kdyby uspěl Terminator Salvation, měli jsme se dočkat jeho pokračování v pětce a šestce (a nejspíše i sedmičce a tak dál). Kdyby podobně uspěl Genysis, mohli jsme se dočkat i jeho dvou pokračování, tedy navazující šestky a sedmičky.

Pro naše účely ale budeme o Terminátorovi 7 mluvit jako o pokračování Temného osudu. Kvůli tomu, že Temný osud utržil při rozpočtu 185 milionů jen 261 milionů dolarů, z plánů na jeho pokračování rychle sešlo. Mackenzie Davis, která si zahrála křížence mezi člověkem a robotem, nicméně v jednom rozhovoru prozradila, co se mělo dít dál.

„V podstatě mělo jít o novou časovou linii,“ řekla Davis. „Objevila by se další linie, kterou bychom prozkoumali. Aby se vrátila moje postava, nebylo by třeba žádného vzkříšení. Prostě by stále byla v budoucnosti.“

Připomeňme, že si Temný osud vybudoval novou časovou linii. Film navazuje na Terminátora 2 a ignoruje trojku, čtyřku (Salvation) i pětku (Genysis). Na jeho začátku přitom dojde na velký twist, který v podstatě smaže budoucí dění, jež známe z flashforwardů z prvních dvou Terminátorů.

Skynet byl navíc ve dvojce opravdu poražen. V Temném osudu se však objevuje nový robotický záporák Legion, který jej de facto nahrazuje – a boj s ním v šestce rozhodně definitivně neskončil.

Kudy dál?

Pokračování Temného osudu by se tak logicky odehrávalo v této alternativní budoucnosti, která by se zřejmě prolínala s přítomností – primárně by však kráčelo ve šlépějích Terminator Salvation.

Hlavní hrdinkou totiž měla být právě drsňačka s tváří Mackenzie Davis, která by tak v podstatě dostala vlastní spin-off. Údajně se do něj nepočítalo s Lindou Hamilton, jelikož by to časově nedávalo smysl, a kupodivu ani s Arnoldem Schwarzeneggerem. Pro toho se tak Temný osud proměnil v nefalšovanou robotí rozlučku.

Pak ale přišly slabší tržby a momentálně se vůbec neví, co se sérií Terminátor bude dál. V posledních třech dílech sága vyzkoušela všechny možné způsoby, kam pokračovat, a nic z toho nevydalo na víc než na jeden díl.

Je tak dost dobře možné, že Terminátor na velkém plátně skončil a příště ho čeká streamovací film nebo seriál. Přesně takhle totiž dopadli Predátor a Vetřelec...

Sci-fi Terminátor: Temný osud začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný