7. září 2017 16:12

Terminátor 2 znovu dobývá kina! Proč na něj musíte vyrazit?

Arnold Schwarzenegger a James Cameron v nejlepší formě. Měli byste to zažít na velkém plátně?

Terminátor 2 je od roku 1991 považován za jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. James Cameron natočil brilantně vyvážený biják, v němž redefinoval trikové možnosti a ukázal nám Arnolda Schwarzeneggera v nejlepší formě. Arnie (roboticky) hláškuje, rozdává jednu ránu za druhou a účastní se fenomenálních akčních scén. To všechno za doprovodu geniální zápletky s cestováním v čase a důrazného ponaučení o tom, že jsou moderní technologie dobrým sluhou, ale velmi špatným pánem.

Většina filmů z 90. let dodnes nezvratně zestárla a musíte na ně koukat s potřebnou dávkou nostalgie. Terminátor ale nic takového nepotřebuje, jelikož společně s Blade Runnerem, Star Wars nebo Jurským parkem spadá mezi prakticky nestárnoucí klasiky. I kdybyste Terminátora 2 poprvé viděli letos, budete z něj strašně odvaření. A právě na to se sází premiéra jeho 3D verze, která ve čtvrtek 7. září zaútočí i na (některá) česká kina.

Ať už si Terminátora 2 chcete jen připomenout, nebo na něj opravdu vyrážíte poprvé (závist!), jeho návrat do kina je prakticky bezchybný. Třetí rozměr je na úrovni té lepší současné 3D produkce, vyčistění obrazu se povedlo na jedničku, zvukově se jedná o ten nejvyšší standard… no a všechno, co se v něm děje, zůstává neskutečnou filmařskou špičkou.

Není tedy o čem. „Té dvojka“ si zachovala prvotřídní formu a potěší vás v kině víc než řada letošních blockbusterů!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný