8. listopadu 2022 13:15

Proč Tarantino nikdy nenatočí marvelovku? Jeho vysvětlení dává perfektní smysl

Hollywoodská legenda promluvila o svém možném zapojení v momentálně nejpopulárnějším filmovém univerzu.

Quentin Tarantino je velkým samorostem Hollywoodu, který nechce být svazován velkými studiovými projekty či filmovými sériemi. Přesto se však ví, že jednou málem kývl na režírování Star Treku. Jak by byl nakloněn svému zapojení do filmového vesmíru Marvel, prozradil aktuálně Los Angeles Times, kde propagoval svou novou knihu Cinema Speculation.

O tom, že by někdy režíroval pro Marvel, Tarantino ani neuvažoval a valné mínění nemá ani o režisérech, kteří to udělali: „Abyste dělali něco takového, musíte být jen najatá síla, řemeslník. Nejsem někdo, koho si najmete na zakázku, nesháním práci.“ Narážel tím jistě na skutečnost, že podobu filmů do velké míry určuje šéf Marvelu Kevin Feige a režisérův rukopis se v nich skoro vždy ztratí.

V knize pak Tarantino myšlenku rozvádí a tvrdí, že se mnoho dnešních filmařů nemůže dočkat chvíle, kdy superhrdinské filmy ztratí na popularitě. Přirovnává to k situaci v šedesátých letech, kdy se spousta tvůrců modlila, ať skončí období velkorozpočtových muzikálů, aby filmová studia byla připravena dávat peníze na více různorodějších projektů.

Tarantino se sice považuje za milovníka vysokorozpočtových filmů, ale jiného druhu. Jako příklad uvádí své dva favority z konce sedmdesátých let – Star Wars a speciálně pak Blízká setkání třetího druhu. Sám by chtěl někdy natočit podobný film jako právě Blízká setkání: „Mají skvělý nápad, ale Spielberg je zároveň natočil jako velkou podívanou pro obyčejné lidi, ne jen pro cinefily. Málo filmů má finále jaké měla Blízká setkání... publikum z něj bylo úplně odvařené.“

Zdroj: The Playlist

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný