22. ledna 2020 09:38

Takhle měl vypadat třetí Batman s Jokerem Heatha Ledgera! Proč jsme dostali úplně jiný film?

Všechno mohlo být úplně jinak.

Když v lednu 2008 zemřel Heath Ledger, studio Warner Bros. muselo změnit své plány s batmanovskou sérii. Červencového Temného rytíře ještě Heathova smrt (co se týče příběhu) nijak neovlivnila. Christopher Nolan ale chtěl jeho Jokera využít ve trojce, kde by zřejmě probíhal jeho soud. Jak to víme? Tyhle informace pocházejí přímo od scenáristy všech tří filmů Davida Goyera, jehož vize dvou pokračování Batman začíná byla trochu jiná. Nolan ale původně neplánoval natočit tři filmy, takže jeho nápady vměstnal do jediného celovečeráku.

Jak měly komiksovky Temný rytíř a Temný rytíř povstal vypadat podle Goyera? V Temném rytíři by Batman, komisař Gordon a Harvey Dent naháněli Jokera, kterého by ve finále chytili. Konec. V Temný rytíř povstal by se potom řešil soud s Jokerem, během kterého by se Harvey Dent proměnil v Two Face a Joker by zároveň utekl z vězení. Jak vám správně dochází, Nolan prostě vměstnal Dentovu proměnu do Temného rytíře a šmitec. Na případnou trojku si pak nechal jen soud s Jokerem (už bez Denta jako státního návladního), který ale nakonec zrušil kvůli úmrtí Heatha Ledgera.

Bez Jokera pak bylo potřeba vymyslet úplně nový film. A tady samozřejmě došlo na celou zápletku s Banem, jehož si zahrál Tom Hardy. Je podle vás dobře, že třetí film v sérii nevrátil do hry legendárního záporáka? Anebo vás úkrok od Jokera k Baneovi zatraceně štve? Dejte vědět v diskuzi, nám se Hardyho Bane každopádně dost líbil!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný