23. května 2023 13:35
Adam Vala

V nejpodivnějším českém filmu roku je vousatá včela a spousta zvláštních věcí. Dejte šanci traileru

Trailer k filmu Tajemství a smysl života

Po traileru nového filmu Petra Vachlera se… důkladně zamyslíte nad svým životem?

Tajemství a smysl života. Tak se jmenuje nový film Petra Vachlera, jehož první upoutávka rozhodně není něčím tradičním. Zatímco z většiny filmových trailerů rozluštíte, co člověka v kině čeká, tentokrát možná budete potřebovat synopsi:

„Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme? Probudíme se, vzpomeneme si? Pomáhají nám bytosti z jiných dimenzí? Dokážeme už pochopit smysl Hry? Kdo je Stvořitel? Kde je Království boží? Blíží se doba odhalení? Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky hledá nový celovečerní film Tajemství a smysl života.“

Film Tajemství a smysl života od režiséra Petra Vachlera odhaluje na pozadí zdánlivě obyčejného lidského příběhu důležité aspekty a světy, které zůstávají běžnému vnímání skryté. Na ryze autorském projektu přitom jeho autor pracoval bezmála deset let.

„Zásadně mě ovlivnil zážitek z Mexika z roku 2009, kde jsem při skupinovém sezení s kamarády i indiány pochopil, že se svět skládá z vibrací, frekvencí, různých úrovní vnímání a pochopení. Tyto fyzické i duchovní pocity jsem si prožil později opakovaně a na různých místech světa. Zjistil jsem, že jsme schopni vycítit mnoho souvislostí, starých i tisíce let, které směřují k jedinému bodu, události, proroctví. Následně jsem si uvědomil, že bych to měl sdílet. I proto jsem se rozhodl natočit tento film,“ uvedl k nápadu na film režisér Petr Vachler, který svůj v pořadí již druhý film vyšle do kin 23. listopadu.

Ve filmu se objeví Krejčíková či Javorský

Ve snímku, který kombinuje hraný film, animaci a dokument, se představí přední čeští herci jako Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová, Andrea Růžičková, Aneta Krejčíková, Robert Jašków, Petr Buchta nebo Vladimír Javorský. Kromě nich ovšem natáčení předcházely také rozhovory s desítkami osobností ze světa vědy, spirituality nebo duchovních nauk, mezi nimiž je i autor knižního bestselleru Život po životě Raymond Moody, švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken nebo americký lékař a známý přední učitel celostní medicíny a osobního rozvoje Deepak Chopra.

Zatímco první klapka padla v roce 2013, poslední záběry se natáčely ještě letos v srpnu. „Kamarádka v zahraničí umírala na těžkou formu rakoviny, v tisku se o tom hodně psalo, a protože se ve filmu řeší mimo jiné i toto téma, měl jsem potřebu určité věci v příběhu ujasnit. I po deseti letech zasahuji do filmu a těší mě to,“ doplnil Vachler.

S filmem má Vachler velké plány, chce ho dostat za moře. „Koncem října bych měl letět do USA a Mexika za lidmi, kteří by chtěli film koupit nejen pro americké kontinenty. Jak to dopadne, to je otázka. Možná zvolíme úplně jinou cestu, stejně jako jsme ji zvolili u nás. To znamená nejdříve komunitní předpremiéry a pak se uvidí,“ popsal své plány plán Vachler.

Inu, ambice Vachlerovu projektu nechybějí, tak uvidíme, jaké bude mít 23. listopadu divácké přijetí.

Zdroj: Falcon

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný