19. února 2016 14:09

Syn Satana vs. prokletá dvojčata: 5 nejděsivějších filmových dětí

Uličníci strašlivější než Vetřelec.

Jenom máloco umí postrašit víc než parta dětí. Nikdo jim nevidí do hlav, zato ale každý ví, že se dětičky umějí chovat pekelně iracionálně. Nikoliv náhodou se Vetřelci každou noc dívají pod postel, jestli tam nenajdou lidské mládě! Ve středu večer se to díky hororu Kukuřičné děti znovu potvrdí na Prima COOL. Kdo by tomu ale stále nevěřil, může se vyděsit připomínkou několika nejbrutálnějších zástupců hororových mlíčňáků.

Dvojčata, Osvícení

Těžko v tomto snímku vybrat mezi Dannym „Vypadám jako bych právě uviděl nahatého Satana“ Torrencem a párem duchařských dvojčat, pro přetlak chlapečků však dáme přednost mladým dámám. Právě tahle dvojice vešla do dějin popkultury a objevila se i v řadě parodií včetně takových Griffinových! Není se čemu divit – zahnout na své tříkolce doleva a uzřít najednou dvě stoicky koukající holčiny, to by vyděsilo každého z nás!

Eli, Ať vejde ten pravý

Pokud filmaři chtějí, upíři umějí být pořádně děsivou sebrankou! Ale teprve až kombinace upíra a náctileté dívčiny, to je ten správný recept na jekot. V hororovém upírském dramatu Ať vejde ten pravý se k Eli sice přimkne šikanovaný Oskar, nic to však nemění na faktu, že je Eli závislá na lidské krvi a svého druhu je sériovou vražedkyní...

Damien, Satan přichází

Není divu, že je chlapeček Damien poněkud děsivý – jedná se totiž o samotného Satanáše! Damien nejenže zabil svou původní matku během porodu, ale své okolí častuje hororově strnulými pohledy, za nimiž se může skrývat cokoliv od autismu až k plánu na světovládu. Dvojí hororovou potěchu z filmu navíc mají rodičové.

Isaac, Kukuřičné děti

Zato Isaac z Kukuřičných dětí si vystačí i bez nadpřirozených schopností. Tenhle prorok radikálního křesťanství (nebo čeho že to vlastně) je odpovědný za likvidaci všech „zkažených“ dospělců a svého druhu irituje diváka stejně jako kterýkoliv jiný obdobný pomatenec. Děsivější je tak spíše jeho rétorika, i jeho nízký věk ale hraje svou roli – jak totiž implikuje povídková předloha filmu, dětem jejich vražedné-ale-neutajitelné praktiky procházejí jedině kvůli tomu, že jsou ve skutečnosti v souladu se záměrem Boha.

David Zellaby, Městečko prokletých

Těžko stopovat prototyp děsivého dítěte ve filmovém hororu dále, než za Městečko prokletých z roku 1960. V něm se obyvatelé britské osady stanou obětí vlny porodů, jež dá světu skupinu telekinetikou a telepatií nadaných malých bestií, schopných vás zabít na sto způsobů včetně donucení k sebevraždě. Nechybí jim navíc výrazné odlišení od jiných dětských kolegů – bestiálně svítící očiska!

Děsivé děti, to je zkrátka zábava pro celou rodinu! Ty Kukuřičné začínají ve středu ve 22.45 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný