9. ledna 2023 17:00

7 filmů, ve kterých málem hrál Sylvester Stallone: Proč nebyl ve Smrtonosné pasti nebo ve Star Wars?

V jakých filmech jsme málem viděli Sylvestera Stallonea a proč to nakonec nedopadlo?

Věděli jste, že Sylvester „Sly“ Stallone mohl s trochou více snahy zářit v daleko větším množství filmů, než z jakých ho známe dnes? Některé snímky, které se ukázaly být významné, totiž původně usilovaly právě o tohohle svalovce do hlavní role. Nakonec to ale ve všech případech dopadlo jinak, a jak asi za chvíli sami usoudíte, možná je to tak dobře. Poznejte nejvýznamnější role, které mu proklouzly mezi prsty…

07) 48 hodin

Jak by to vypadalo, kdyby roli drsného detektiva s tváří Nicka Nolteho získal původně zvažovaný Sly? O tom můžeme jen snít, ale vzhledem k tomu, jak 48 hodin nakoplo žánr filmů o policejních parťácích (buddy žánr), je možné, že se Stallonem v tomto bijáku by podoba pozdějších dílek jako Smrtonosné zbraně vypadala o dost jinak!

06) Policajt z Beverly Hills

Příkladem toho je i skoroobsazení Slye do hlavní role Policajta z Beverly Hills, kterou nakonec získal Eddie Murphy. Stallone dokonce původně obsazen i byl, ale po svém příchodu do projektu začal ze scénáře vyškrtávat všechny komediální scény a vepisoval scény akční. To se tvůrcům nelíbilo, a tak začalo studio hledat jinou tvář, kterou nakonec našlo v Murphym.

05) Smrtonosná past

Dost možná podobně by dopadla i Smrtonosná past. Ačkoliv Sly nebyl jediným zvažovaným hercem pro roli Johna McClanea, jedním z důvodů, proč je tento film kultovní, je právě smysl pro humor hlavní postavy. A tomu Bruceovu přednesu by holt Sly nemohl nikdy konkurovat. Je tak nakonec dobře, že sám Stallone nabídku na hlavní roli odmítl…

04) Tváří v tvář

Naopak promarněnou příležitostí byl nejspíš legendárně komplikovaný projekt Tváří v tvář. Ve finální verzi tohoto snímku se spolu servali John Travolta a Nicolas Cage, původně však mělo studio v merku daleko drsnější souboj mezi Stallonem… a Arniem! Na ten bohužel z různých důvodů nedošlo, a film si tak musel poradit s náhradními možnostmi.

03) Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Celkem nešťastně Slyovi utekla také role v této kultovní tarantinovce. Původně byl zvažován pro roli Butche anebo Vincenta. Roli číslo jedna nakonec získal Bruce Willis, roli číslo dvě pak pro změnu John Travolta. Měl na tyhle dva holt smůlu...

02) Honba za diamantem

Naprosto bizarní je pak představa Slye v roli Jacka Coltona, indianajonesovského dobrodruha s masivní porcí šarmu Michaela Douglase. Ne snad, že by Sly neměl také šarm, jeho příchuť je ale daleko drsnější, než co mohlo fungovat v romantickém bijáku, jako byla Honba za diamantem.

01) Star Wars

Asi zřejmě nejšílenější role, která Slyovi utekla, je ta Hana Sola v původních Star Wars z roku 1977. Podle samotného George Lucase byl Sly, tehdy známý v podstatě jen jako Rocky, zvažován právě na Hana, má to ale háček. Stallone byl v té době opravdu tak neznámý, že se o roli pral s dalšími zhruba 1 000 uchazeči. Porazit tehdy rovněž začínajícího, ale podstatně charismatičtějšího Harrisona Forda bylo za těchto podmínek takřka nemožné. A je to nejspíš dobře.

Zdroj:Not Starring

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný