20. října 2021 12:15

Marvel potvrdil, že ve světě filmových Avengers existuje Superman. Jak je to možné?

Křížení dvou největších komiksových vesmírů se stává realitou i ve filmech.

Eternals, nová komiksová týmovka od Marvelu, už brzy vstoupí do kin a venku jsou i první divácké ohlasy. V jednom z videí, které diváky seznamuje se všemi členy superhrdinského týmu, se však nachází důkaz, že do jejich světa, který sdílejí s Avengers, patří Superman. Ten je přitom ústředním hrdinou konkurenčního DC Comics a jejich týmu Justice League. Dojde snad k těžko představitelnému propojení?

Představení superhrdinů dojde v čase 00:42 až k Ikarisovi a ke krátké scénce s klukem, který na něj nadšeně ukazuje a křičí: „Tati, to je Superman, nosí pláštěnku a z oči střílí laserové paprsky!“ Ikaris mu přitom suše odvětí: „Nenosím pláštěnku.

Jde o jasný důkaz, že lidé ve světě Eternals a Avengers moc dobře znají Supermana. Nedozvíme se však, jestli jako skutečnou postavu, nebo jen jako smyšleného hrdinu ze stránek komiksů a stříbrného plátna (což je samozřejmě asi milionkrát pravděpodobnější). V první řadě má ale každopádně jít hlavně o vtipné geekovské pomrknutí.

Jak navrhuje třeba web ComicBookMovie, s největší pravděpodobností za ním bude stát Kevin Feige, lodivod filmového vesmíru od Marvelu, který je i producentem Eternals. Feige v minulosti mnohokrát zdůraznil, že za svou kariéru vděčí Richardu Donnerovi, režisérovi prvního filmového Supermana z roku 1978. Speciální vztah má taky k samotné postavě Supermana, takže není divu, že Ikaris jako člen Eternals odráží právě tohoto ikonického hrdinu.

Eternals startují v Česku už 4. listopadu a kromě Ikarise (Richard Madden) budou součástí týmu ještě Sersi (Gemma Chan), Kingo (Kumail Nanjiani), Sprite (Lia McHugh), Phastos (Brian Tyree Henry), Makkari (Lauren Ridloff), Druig (Barry Keoghan), Gilgamesh (Don Lee), Ajak (Salma Hayek) a Thena (Angelina Jolie). Režíruje oscarová Chloé Zhao (Země nomádů).

Může podle vás být ze zmínky o Supermanovi něco víc?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný