22. října 2021 13:09

Ničíte Supermana, prohlásil a dal výpověď v DC Comics. Co všechno řekl ilustrátor slavného hrdiny?

Superman se mění – a nelíbí se to ani některým jeho tvůrcům.

Jeden z ilustrátorů Supermana oficiálně oznámil, že dal v DC Comics výpověď. Gabe Eltaeb se v emotivním živém youtubovém streamu rozčílil nad současnou podobou a směřováním slavného hrdiny. „Končím svůj kontrakt s DC. Už mám plné zuby toho, co s těmi postavami dělají,“ řekl.

Nejvíce mu vadí změna sloganu DC z „Pravda, spravedlnost a americká cesta“ na „Pravda, spravedlnost a lepší zítřek“. Tradiční slogan odrážel, že byl Superman v minulosti využíván k propagandistickým účelům a verbování do armády, ten nový však americký patriotismus potlačil. „Můj děda skoro umřel ve druhé světové válce. Nemáme právo se vzdávat věcí, za které lidi umírali, abychom my je měli. Je to hrozná kravina,“ rozvášnil se.

Gabe Eltaeb pracoval jako kolorista na aktuální komiksové sérii s názvem Superman: Son of Kal-El, v jejímž následujícím vydání odhalí Jon Kent – nový představitel Supermana – svou bisexuální orientaci, když se tělesně sblíží se svým kamarádem Jayem Nakamurou.

Mrzí mě, že jsem se proti tomu neohradil dřív. Postavíme se těm tyranům a nenecháme je, aby nás zastrašovali. Je nás sakra víc než jich,“řekl a posteskl si nad tím, že ve firmě nemohl být otevřeně konzervativní a kritizovat před ostatními směr, kterým se DC Comics ubírá.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný