20. února 2023 15:45

Hvězda Star Wars prozradila, co slavnou ságu zkazilo. Souhlasíte?

Jedna z legend ságy z předaleké galaxie vysvětlila, proč jsou na tom Star Wars tak, jak na tom jsou.

Liam Neeson je ve světě Star Wars legendou. Představitel fanoušky oblíbeného Qui-Gon Jinna z prvního dílu ságy (a později taky dabér jeho animovaných verzí) se nedávno do role na moment vrátil ve finále seriálu Obi-Wan Kenobi, kde se opět setkal se svým žákem Obi-Wanem (Ewan McGregor). Aktuální vývoj kolem Star Wars se mu však úplně nepozdává.

Prozradil to během své účasti v pořadu Watch What Happens Live, kde se objevil po boku Paula Rudda, představitele komiksového Ant-Mana. Na otázku, zda by se mu líbilo, kdyby dostal Qui-Gon Jinn svůj vlastní seriál (a on se tak mohl zase ohánět světelným mečem), odpověděl dost jednoznačně: „Ne. Star Wars mají příliš mnoho spin-offů. Všechno se tím podle mě ředí a divným způsobem se z toho vytrácí kouzlo a tajemství.“

Směrem k Paulu Ruddovi pak vysvětlil svou účast v seriálovém Obi-Wanovi: „Objevil jsem se v poslední epizodě. Řekl jsem tam dvě věty. Dvě věty. A to mi přišlo cool! Fakt jsem si to užil.“ V hrané podobě se Neeson ve Star Wars objevil poprvé od roku 1999 a dle jeho slov to bylo zřejmě naposledy.

Přestože jsou Star Wars druhou nejúspěšnější franšízou v dějinách kinematografie (hned po MCU), sequelová trilogie nedokázala zužitkovat slávu značky a její návštěvnost měla klesající tendenci. Zakončil ji neslavně přijatý devátý díl Vzestup Skywalkera a od té doby se fanoušci žádné vyloženě konkrétní informace o dalších filmech nedočkali.

K množství seriálů se brzy přidá třetí série Mandaloriana a později druhá série kritiky chváleného, ale nepříliš sledovaného Andora. Z hraných přijde ještě letos taky Ahsoka (v hlavní roli Rosario Dawson) a Skeleton Crew (v hlavní roli Jude Law).

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný