5. května 2020 10:15

Nové Star Wars natočí režisér nejzábavnější marvelovky

Blýská se v předaleké galaxii na zábavnější časy?

V prosinci 2019 jsme se rozloučili s hlavní filmovou sérií ságy Star Wars. Příběh rodiny Skywalkerů definitivně skončil Epizodou IX a budoucnost předaleké galaxie je… nejistá. Ano, vesmírnou pochodeň aktuálně drží seriálový Mandalorian nebo herní Fallen Order. Největší očekávání ale doprovázejí nové Star Wars filmy, se kterými je to značně komplikované.

Od května 2019 se počítalo s tím, že v prosinci 2022 začne nová (zcela separátní) trilogie od tvůrců seriálové Hry o trůny. David Benioff a D. B. Weiss ale tuhle spolupráci v říjnu ukončili a záložní trilogie od Riana Johnsona (režisér Epizody VIII) je zatím v nedohlednu. Kdo tedy oživí Star Wars a vrátí je do kin? Nejnovější zprávy potvrdily, že by spasitelem Jediů měl být Taika Waititi.

Režisér oblíbeného Thora 3 loni natočil finální epizodu 1. série Mandaloriana, takže ve světě Star Wars nebude nováčkem. A jelikož z posledních Oscarů odcházel se soškou za nejlepší scénář (k jeho válečné komedii Králíček Jojo), není divu, že se o něj strhla velká rvačka. Vrhne se tedy Waititi rovnou na nové Star Wars, aby mohly mít premiéru na Vánoce 2022 místo těch od Benioffa a Weisse? Ale kdeže, momentálně má plné ruce práce se dvěma jinými filmy.

Ještě letos by měla jít do kin jeho fotbalová komedie Next Goal Wins, o něco důležitější premiéra ho pak čeká 10. února 2022. Právě v ten den totiž dojde na velký comeback Thora (čtvrtý díl bude mít podtitul Love and Thunder), což by mělo znamenat, že si na Star Wars od Waititiho ještě pár let počkáme.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný