15. července 2019 10:07

3 největší odkazy na Star Wars ve filmech od Marvelu

Mají k sobě blíž, než se zdá!

Naše cesta světem Star Wars pokračuje – pátá epizoda s podtitulem Impérium vrací úder začíná na Prima COOL již v neděli ve 20.00. Jak napovídá název, Darth Vader si tentokrát došlápne na skrytou základnu Rebelů a pomstí se jim za zničení Hvězdy smrti – a výsledkem bude podle mnohých nejlepší díl celé ságy. Svět Hvězdných válek i proto dodnes inspiruje další filmaře, a to včetně tvůrců moderních marvelovek. Jejich citace událostí z předaleké galaxie jsou možná poměrně komorní, ale o to údernější. Vzpomněli jsme na tři nejzásadnější!

03) Amputace rukou

Naše první pomrknutí na první pohled nemusí ani vůbec vypadat jako pomrknutí, nechte se ale přesvědčit! Diváci Star Wars, zvláště pamětníci Impérium vrací úder, si jistě vzpomenou na závěrečnou scénu, při níž Luke Skywalker ztratí ruku. “Historicky” jde o populární zranění předaleké galaxie, ruku ostatně ztratil již Anakin. Spoustu fanoušků Marvelovek však rovněž zarazilo, kolik zdejších postav rovněž přijde o paži!

Thor v druhém Thorovi (resp. jeho iluze), Aldrich Killian ve třetím Iron Manovi, Bucky v Zimním vojákovi, ale i Groot, Ulysees Klaue nebo Yellowjacket – seznam jednorukých banditů v marvelovkách je příliš dlouhý, než abychom jej mohli ignorovat! A to ani nevytahujeme seriály, kde přijde o ruku další množina postav. Mohlo by se zdát, že je amputace vlastně jenom “příhodným” zraněním pro filmové hrdiny. Kevin Feige, hlavní producent marvelovek, se však sám nechal slyšet, že se dějová nutnost od jistého okamžiku proměnila v pomrknutí právě na Star Wars. “Někdo přijde o ruku v každém filmu druhé fáze Marvelovek. Úplně v každém!” sdělil Feige. A to už náramně zajímavá pocta Jediům a spol., no ne?

02) AT-AT Ant-Man

Podstatně explicitnější zmínka Star Wars pak padla v Občanské válce. A také tentokrát se mimochodem cituje Impérium vrací úder, jež Spider-Man nazve "tím fakt starým filmem".

Každopádně, jistě si vzpomenete, že se Ant- Man ve scéně vzájemné rvačky všech superhrdinů masivně zvětší a začne kolem sebe jako obr dštít zkázu. Spider-Mana však napadne ho složit stejným způsobem, kterým Lukem podsekával ve Star Wars obří AT-AT – totiž svázat mu nohy a počkat, až zakopne sám!

01) Kapitánův seznam restů

Zřejmě nejdojemnější a nejvíce explicitním okamžikem, kdy Marvel složil poklonu Star Wars, je však čestná pozice Hvězdných válek na seznamu Kapitána Ameriky v jeho druhém filmu. Po probuzení z hibernace má Kap zkrátka co dohánět a zjevně nemá úplně jasno v tom, zdali svůj čas věnovat Star Treku nebo Star Wars. Kdybychom mu mohli poradit, nejspíše bychom doporučovali obojí.

Na druhou stranu, pokud musíte ve svém volném čase mnohdy zachraňovat svět, stovky hodin nutných pro všechny epizody Star Treku nejspíš jen tak nenajdete. Po druhé (o něco delší) úvaze tak Kapitánovi doporučujeme spíš Hvězdné války!

Star Wars: Epizoda V Impérium vrací úder začíná na Prima COOL již v neděli ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný