22. února 2026 11:25

Na nových Star Wars se pracovalo 2,5 roku, jen aby se hodily do koše. Důvod je naprosto směšný

Konečně známe podivné podmínky, za kterých se vyvíjejí nové projekty ze světa předaleké galaxie.

Steven Soderbergh se rozmluvil o svém zrušeném Star Wars filmu, který měl být pokračováním příběhu Kylo Rena (Adam Driver) neboli Bena Sola po skončení filmu Vzestup Skywalkera. Věnoval mu se svými spolupracovníky ohromné množství energie, ale Disney ho bez většího zájmu prostě zařízl.

„Byli jsme všichni frustrovaní. V podstatě jsme na tom s Adamem a scenáristkou Rebeccou Blunt pracovali dva a půl roku zadarmo a zbytečně,“ nastínil Soderbergh v obsáhlém rozhovoru v magazínu BK Mag. Film připravoval s posvěcením Kathleen Kennedy, tehdejší šéfky Lucasfilmu, která nedávno u příležitosti odchodu z funkce prozradila, jak ji mrzí, že právě tento projekt neprošel přes vedení Disneyho.

Jediné zdůvodnění, které oscarový filmař tehdy dostal, bylo: Nemyslíme si, že je Ben Solo naživu. „Nic víc, prostě nám to oznámili, aby se s tím nedalo nic dělat. Prostě jsme to měli jen přijmout a jít dál,“ popsal režisér, kterého většina diváků zná hlavně jako tvůrce hvězdami nabité loupežné série Dannyho parťáci.

„Svým způsobem už jsem ten film měl v hlavě a bylo mi opravdu líto, že ho neuvidí nikdo jiný. Očekával jsem, že naše konverzace budou čistě praktické – jak to mám vymyšlené, kolik to bude stát? Na všechno jsem měl vážně dobré odpovědi, ale k tomu jsme se ani nedostali. Je to šílené,“ posteskl si.

Snímek s pracovním názvem The Hunt For Ben Solo (Hon na Bena Sola) měl být příběhem vykoupení původně temné postavy a Driver, který se Soderberghem předtím natočil film Loganovi parťáci, si ho nemohl vynachválit. „Byl to jeden z nejvíc cool projektů, jakých jsem se kdy účastnil, a se skvělým příběhem i režisérem bych neváhal ani vteřinu. Miloval jsem tu postavu i herectví, které si žádala,“ řekl herec.

Oživil Soderbergh debatu o filmu s plánem, že by třeba ještě mohl dostat šanci? Ze sequelové trilogie se do kin vrátí pouze Rey (Daisy Ridley) ve filmu od pákistánsko-kanadské filmařky Sharmeen Obaid-Chinoy, a to nejdříve v roce 2027. Letošek bude patřit snímku Mandalorian a Grogu, nadcházející rok pak dorazí Star Wars: Starfighter s Ryanem Goslingem.

Zdroje: BK Mag, Empire

Video: trailer Star Wars filmu Vzestup Skywalkera

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

RE-PLAY

Esport / Zábavný / Publicistický