26. července 2019 16:54

6 nejlepších scén z šestých Star Wars: Kterou máte nejradši vy?

Návrat Jediho nemá jen nejlepší vesmírnou bitvu všech dob...

V neděli ve 20.00 se na COOLu rozjede šestá epizoda Star Wars. Luke, Leia a Han se v ní vydají vstříc Endoru, aby pomohli zničit druhou Hvězdu smrti, přivodit pád Impéria a vůbec uzavřít svou dosavadní story. Zamáčkli jsme tak slzu a vzpomněli, které scény nás ve finále původní trilogie nejvíce vzaly za srdce.

06) Leio, já jsem tvůj bratr

Od okamžiku, kdy skončilo Impérium, se fanoušci tázali, kdo je ten další Silou oplývající jedinec, kterého film vedle Luka zmiňuje. Dnes samozřejmě ani vaši babičku nepřekvapí, že to byla Leia – zpátky v osmdesátkách to ovšem bylo nečekané rozuzlení. A okamžik, kdy to film po všech odsouvačkách konečně prozradil, byl o to větším zadostiučiněním!

05) Je to past!

Nejen admirál Ackbar, ale i Lando si zaslouží více lásky! Po zradě i antizradě z Impérium vrací úder se Lando vrátil zpátky a rovnou za knipl Millenium Falconu. Finální bitva, jíž se také účastnil, už sice postrádala “wow moment” a čistotu Nové naděje, ale co do počtu efektů, rozmanitosti lodí a memetických hlášek jednoduše nemá konkurenci!

04) Konec, zvonec

Mnozí dnes až příliš šťastný konec filmu vytýkají – víte vy ale co? Nám nevadí. Star Wars jsou pohádka a taková si prostě hepáč zaslouží. Pravda, další pokračování na tuto ideu trochu vykašlalo… ale nemůžeme roku 1983 vytýkat, že chtěl všechno uspokojivě uzavřít.

03) Bleskosvůdník

Po sérii náznaků z minulého filmu je Imperátor v Návratu Jediho konečně demaskován a hned se stává nejzajímavější novou postavou filmu! Nejenže má charisma na rozdávání, ale rád se podělí i o své blesky!

02) Leia v bikinách

Leccos se napsalo o tom, že zbožňovat Leiu v bikinách vlastně není moc cool, protože je tu otrokyní Jabby, určitě si je neoblékla dobrovolně a kdo ví, co dalšího byla nucena dělat “mimo záběr”. OK, všechno chápeme, ale spoře oděnou Carrie Fisher už stejně nikdy nedostaneme z hlavy.

01) Luke, mistr Jedi

Čekali jsme na to od prvního filmu, a kdybychom vyrůstali na přelomu 70. a 80. let, čekali bychom subjektivně ještě déle. Návrat Jediho ale především ukáže, inu, návrat Jediho! Luke tu poprvé vypadá jako někdo, kdo si se světelným mečem věří, a zejména v první třetině dovede solidně lightsaberovat nepřátelské zadky!

Star Wars: Epizoda VI Návrat Jediho začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný