20. července 2019 10:47

6 nejlepších scén z pátých Star Wars: Kterou máte nejradši vy?

Nejlepší Star Wars jsou přímo narvané geniálními momenty!

Impérium vrátí na Prima COOL úder už v neděli ve 20.00. Pátý díl Star Wars je dodnes označovaný za asi nejlepší "hvězdoválečný" biják vůbec a nikdo nemůže popřít, že se nesmazatelně zapsal do dějin (pop)kultury. Vzpomněli jsme proto na šestici jeho parádních scén, které nám navždycky uvízly v paměti.

06) Asteroidové blues

Vesmír je velký a prázdnější než peněženka před výplatou. Jak v něm tedy udělat story o hře na schovávanou s Impériem? V poli asteroidů, přeci! Zdejší hra na kočku a na myš by klidně mohla vydat na vlastní seriál - a že inspirovala i haldy následovníků!

05) Jouda Yoda

Dnes už jsme si na Yodu, se všemi jazykovými trablemi jeho, dávno zvykli - zpátky na přelomu 70. a 80. let však byla jeho postava dost šokujícím zvratem v dosavadním vývoji ságy. Megamistr řádu Jedi, který zároveň vypadá jako slušnější bratranec Gremlinů? O to víc ale jeho frackovité scény dodnes pobaví!

04) Galaktické finále

Vydat filmy na pokračování dnes není žádná novinka - Marvelovky se přímo proslavily svými potitulkovými scénami. Když ale záběrem na jednu předalekou galaxii končilo Impérium vrací úder, přímo zmiňujíc, že padouch utekl a vyhrál, byla otevřená povaha filmu minimálně dost netradiční. Scéna přitom jako výborný oslí můstek na pokračování funguje dodnes!

03) Útok na Hothu

Traduje se, že George Lucas točil Hvězdné války hlavně kvůli snaze ukázat, že umí dělat triky lépe než ostatní filmaři. V pokračování se proto rozhodl sám sebe překonat. Hrát si s miniaturami v tmavém “kosmu” je totiž snadné - a tak se jal natočit bitvu za bílého dne, a navíc rovnou na sněhu!

02) Já jsem tvůj otec

Nemůžeme samozřejmě vynechat jeden z nejvíc šokujících zvratů v dějinách filmu. Pokud jste to doteď nevěděli, že je Darth Vader Lukeův otec, tak sorry za spoiler (a taky za to, že vás nejspíše před pár dny pustili z kryostáze). Patos a drama ze scény přímo odkapává - ale rozhodně to tentokrát není ke škodě věci!

01) Kreativní vyznání lásky

Čím však Impérium zcela chytilo fanoušky za srdce, jsou postavy. Lovestory mezi Hanem a Leiou byla na svou dobu překvapivě dobře zvládnutá, a to zejména díky talentu obou herců. I když ale dojde na tragické finále, v němž nechybí obligátní ujištění o lásce, Impérium vědělo, jak situaci lišácky vyřešit na jedničku s hvězdičkou.

Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný