11. července 2019 05:27

5 nejlepších scén ze čtvrtých Star Wars: Kterou máte nejradši vy?

Kdysi dávno se v předaleké galaxii odehrála jedna geniální scéna za druhou...

Luke Skywalker v neděli ve 20.00 najde svou cestu ke světelnému meči a Síle, zatímco se Han Solo poprvé setká s princeznou Leiou. Čtvrtá epizoda Star Wars nebyla jen “prvním” dílem slavné sci-fi ságy, ale změnila i celý Hollywood. Učinila tak přitom zejména paletou kultovních scén, na které se prostě nedá zapomenout.

05) Dva západy

Nejen bitvami je člověk živ! Okamžik, kdy jsme poprvé uzřeli západ dvou Sluncí na Tatooine, se zapsal do podvědomí podstatně hlouběji než řada akčnějších momentů. Ta hudba, to vizuální podání, ta atmosféra!

04) První scéna

Opomenout bychom však neměli ani slavný úvodní záběr, v němž malá kosmická loď pelášející od obřího megakřižníku. Hned na to se objeví zábavní roboti, krásná princezna v ohrožení, Darth Vader jako sípající záporák... úvod Nové naděje zkrátka dal Hollywoodu, ehm, novou naději na epické filmové podívané.

03) Kantýna

Většina Nové naděje stojí na několika hlavních hrdinech, kteří se zase tolik nepotkávají s jinými postavami. Snad právě proto tedy přístav Mos Eisley působil jako příslib mnoha dalších potenciálních příběhů. A snad i proto inspirovala scéna v kantýně celou řádku dalších filmů a seriálů!

02) Infiltrace Hvězdy smrti

Když se jdete vkrást do obří létající vojenské základny, nabízí se několik možných způsobů, jak to řešit - většina z těch realističtějších však končí na hřbitově. Nová naděje však zvolila nečekaně zábavnou cestu, během níž Han Solo střílí do intercomu a nechybí ani obligátní scéna pádu do splašek. Výsledek ale působil tak dobře, že ho dodnes snad nikdo nepřekonal.

01) Útok na Hvězdu smrti

Jestliže první scéna vyrazila divákům dech, ve scéně poslední museli přímo zmodrat. Dlouhá a napínavá scéna útoku na Hvězdu smrti platí nejen za jednu z nejkreativnějších kosmických přestřelek, ale navíc i přímo definovala nový standard filmových triků!

Všechny tyhle scény (a mnoho dalších ikonických momentů!) si můžete připomenout už v neděli ve 20.00, kdy čtvrtá epizoda Star Wars začíná na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný