16. srpna 2019 14:42

6 nejlepších scén ze třetích Star Wars: Kterou máte nejradši vy?

Kruh se uzavírá. Je čas na Pomstu Sithů!

V neděli ve 20.00 se na COOLu rozjede třetí epizoda Star Wars. Anakin tentokrát učiní pár nešťastných rozhodnutí, Republika dostane vcelku zabrat a zrodí se kulisy pro příběh Luka, Leii a Hana. Pomsta Sithů prequelovou trilogii pro mnoho fanoušků vlastně “vykoupila” – nejenže totiž ve svém závěru udělá přímý oslí můstek na pokračování, ale navíc jde o jeden z mála filmů, jež v podstatě skončí špatně! Čím vším se nám navěky zapsal do paměti?

06) Souboj v lávě

Hned zkraje si dejme stranou údajný největší tahák filmu – klimatický souboj mezi Obi-Wanem a Anakinem. Ne snad že by šlo o špatnou pokoukanou, to vůbec. Jen by možná mohla být... o něco kratší? Navzdory "nekonečnému" prodlužování světelné šermovačky však její dravé podání, efekty a tragický konec stojí za to!

05) 9/11

Podstatně děsivější je okamžik, kdy Ani (toho času vlastně už Darth Vader) vezme útokem palác Jediů. Dá-li se vypíchnout jeden moment, kdy vzniká impérium a zaniká republika, je to tenhle moment. A umírat přitom budou poněkud překvapivě i dětičky… Ikonografie hořícího baráku navíc jasné odkazuje k jinému momentu z naší historie, který si nejspíše pamatujete z roku 2001...

04) "Jste zatčen, kancléři."

Dalším bodem, kdy se láme chleba, je otevřený výpad (doslova i metaforicky) týmu Jediů proti Palpatinovi. Samuel L. Jackson (který si tu říká Mace Windu, ale nás neoklame) skoro sám o sobě střet vyhraje, ale pak se objeví Ani, aby vše jako obvykle pohřbil. Je to hodně intenzivní moment, který Pomstu Sithů jasně posouvá mezi působivé bijáky.

03) Bitva nad Coruscantem

Pomsta Sithů je však rovněž mnohem epičtější! Opět platí, že jsou válečné scény občas trochu natahované. I přesto je ale otvírák filmu v podobě bitvy o Coruscant něčím, z čeho si stále sedáme na zadek. Stovky a možná tisíce lodí si tu dávají nevybíravě přes ústa a je vyloženě radost na to koukat!

02) Takhle umírá demokracie, Vol. II

Zmínili jsme to už minule, ale i politická stránka Star Wars si zaslouží výraznou pochvalu. Palpatinův projev v Senátu, jímž začíná éra Impéria, je nejen mrazivý, ale v galaxii plné kosmických bitevníků, světelných mečů a chlupatých ufounů také připomíná velkou porci čehosi, co známe i z naší vlastní historie.

01) Rozkaz 66

Jestli však jedna scéna shrnuje celou Pomstu Sithů, je to okamžik vymýcení většiny Jediů. Rozkaz 66 je náramně tragickou momentkou už jen kvůli ilustrací, jak klonoví vojáci zapadají do celkového plánu císaře Palpatina. Je však smutný i pro to, že se v něm proti sobě postaví bratři ve zbrani. Něco takového je moment, na který jsme čekali po celou trilogii – a možná po celou ságu už od původní trilogie!

Star Wars: Epizoda III Pomsta Sithů začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný