6. srpna 2019 13:03

6 nejlepších scén ze druhých Star Wars: Kterou máte nejradši vy?

Klony útočí! Kde přesně to zvládají nejúčinněji?

Naše cesta napříč prequelovou trilogií pokračuje - už v neděli ve 20.00 na COOLu začíná druhá epizoda Star Wars s podtitulem Klony útočí. Anakin nám vyrostl, ale spolu s tím vyrostly i problémy Galaktické republiky. Tisíce hvězdných soustav se totiž chtějí osamostatnit a jedinou nadějí na udržení celistvosti říše je tajemný projekt vybudování klonové armády. Zpátky na začátku milénia byly Klony útočí návratem Star Wars k... trochu lépe přijímaným filmům. Nabídly totiž řadu pomrknutí pro fanoušky původních filmů, což můžeme ilustrovat na šesti nej scénách!

06) Letecká honička

Ruku na srdce, na hlavní planetě Republiky by se klidně mohla odehrávat celá další trilogie! Coruscant slibuje celou plejádu zápletek, jednou z těch nejvíc zapamatování hodných scén je přitom dynamická letecká honička z první třetiny filmu. Přesně něco takového prequely potřebovaly! Obi-Wan a Ani létají po všech čertech, štěkající blastery doplňují světelné meče, a zbytek planetoměsta to... tak nějak ignoruje. Žádná pomoc policie, žádné zastavení dopravy. Kdybychom chtěli jeden seriál ze Star Wars, byla by to coruscantská Kobra 11!

05) Padmé hrdinkou

Pokud nás v Epizodě II něco dostalo, byla to výraznější akční role pro ex-královnu Amidalu. Ne, že by Amidala byla v jedničce za puťku - ve finále koneckonců vzala do ruky blaster. Ve scéně v aréně se však postavila po bok Jediů tak solidně, až z toho fanoušci vytvářeli teorie, že je ve skutečnosti sama Sith, který jen Anakina verbuje na temnou stranu! To se nakonec nevyplnilo - ale musíme uznat, že její výkon je solidní. A vůbec to nemá co dělat s tím, že máme slabost pro Natalii Portman v rozervaném overalu...

04) Okamžitá temnota

Klony útočí ovšem začínají drsně již od prvních minut. Tam, kde Skrytá hrozba na diváka vrhla extrémní problémy zdanění obchodních cest (!), začne pokračování z ostra atentátem na Amidalu. Nejenže je lahodné sledovat detonace kosmoletů, ale dává to i příslib toho, že je cosi shnilého ve Staré republice. Podobný kopanec potřebovala série už na počátku. A i když je trochu škoda, že se kdekdo ztratí v tom, kdo se o atentát vlastně snažil, sílu úvodní scény to nijak nesnižuje.

03) Klony přicházejí

Působivost pak nelze upřít ani odhalení toho, kdo a co jsou skutečně oni titulní klony. Pojem "klonové války" sahá až do úplně prvních Hvězdných válek – víc jak 20 let si tak fanoušci kladli otázku, co se vlastně tehdy dělo? Odhalení na planetě Kamino, že klony jsou tajnou republikovou armádou, je tak příjemně temné - a pro diváky šlo už svého času o velmi okaté pomrknutí. Design klonů totiž přímo narážel na vzhled pozdějších Stormtrooperů, a tím víc se povaha klonů jevila jako morálně problematická. No a k tomu všemu prostě vypadaly skvěle!

02) Takhle umírá demokracie, part I

Víceméně legendární je však také okamžik, kdy Palpatine dostane extrémní moc – a vydá se tak vstříc budoucímu Imperátorovi. Nejenže scéna dává jistou roli Jar-Jarovi, který dostál teoretickému statusu proradného zloducha (to on vlastně shodil Republiku!), ale navíc jde o nezbytný krok ke trojce. Byť gif s komentářem Padmé "Takhle umírá demokracie" pochází ze třetího dílu, jeho události by nemohly nastat, nebýt téhle klíčové scény.

01) Bitva v aréně

Už jsme to zmínili, ale právě cena v aréně (vzdor své trochu přehnané délce) pro nás klony takříkajíc udělala. Po vynikajícím, skoro až noirovém začátku, a poněkud hluchém prostředním segmentu filmu, totiž aréna konečně začne plnit to, co jsme od útoku klonů čekali - totiž hergot útok klonů, a spolu s nimi i desítek (či možná i stovek) Jediů! Druhý díl prequelových Star Wars má zkrátka krásnou eskalaci až do válečného konce, v němž nechybí ani první bitka s mistrem Yodou. Což byl po Skryté hrozbě ohromně vítaný posun kupředu!

Klony zaútočí na Prima COOL už v neděli ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný