30. prosince 2019 14:29

Star Wars dojemně uctily fanouška, který zemřel při zachraňování svých spolužáků

Poznejte nového mistra řádu Jedi.

Riley Howell (21) byl celoživotním fanouškem Star Wars... a teď se stal jejich oficiální součástí. Byl totiž jmenován mistrem řádu Jedi za svou oběť, když pomohl zastavit šíleného střelce na na americké univerzitě v Charlotte 30. dubna 2019, za což zaplatil vlastním životem.

Skutečné hrdinství prokázal Riley, když bývalý student univerzity Trystan Andrew Terrell vtrhl do jedné z učeben a začal pálit legálně drženou zbraní. Riley se mu vrhl pod nohy a povalil ho na zem, čímž umožnil, aby byl střelec rychle zastaven. Bohužel sám nepřežil, stejně jako studentka Ellis Parlier; další čtyři byli postřeleni.

"Neohroženě se postavil se útočníkovi a sám svým životem pomohl zachránit mnoho životů dalších," popsal Rileyho úlohu policejní šerif Kerr Putney. Jeho čin upoutal i tvůrce z Lucasfilmu, kteří napsali děkovný dopis pozůstalým s prohlášením, že "jeho odvaha a obětavost vzbudila ducha Jedi v každém z nás".

Památky se dočkal v nové knize, vizuálním průvodci filmem Star Wars: Vzestup Skywalkera. V ní je zmíněn jako historik a mistr řádu Jedi Ri-Lee Howell, který pomáhal zachovat posvátné texty hnutí. Zprávu o jeho povýšení do oficiálního kánonu Star Wars pak viděly miliony fanoušků po celém světě.

Skutečný rytíř, co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný