5. ledna 2022 18:00

Společenstvo prstenu mělo mít jiný konec. Jedna důležitá scéna se přidala až na poslední chvíli

V prvním díle Pána prstenů málem chyběla jedna z nejoblíbenějších scén.

Svět si připomíná dvacetileté výročí od premiéry Společenstva prstenu, prvního dílu filmové trilogie Pán prstenů, například vtipnou hudební bitvou jeho hereckých hvězd. Při té příležitosti ale vznikl i rozhovor se Seanem Astinem pro magazín The Wrap. Představitel Samvěda Křepelky v něm promluvil mimo jiné o finále filmu, které původně mělo vypadat podstatně jinak.

Řeč je o emocionálním vrcholu celého filmu, které stvrzuje pouto mezi Frodem a Samem a jasně vymezuje jejich společnou cestu do budoucna. Poté, co se Frodo rozhodne ujet na lodi a vydat se do srdce Mordoru sám, vběhne Sam do vody, ačkoliv neumí plavat. Začne se topit, Frodo se pro něj ale vrátí a zachrání ho. Sam pak v slzách prohlásí: „Složil jsem slib, pane Frodo. Slib: Neopouštěj ho, Samvěde Křepelko. A taky neopustím. Neopustím!

Tato scéna však ve scénáři původně chyběla a byla přidána na poslední chvíli. „Natáčení už se chýlilo ke konci a Peter Jackson, Fran Walsh a Philippa Boyens si nás s Elijahem Woodem (Frodo, pozn. redakce) zavolali a dali nám přidanou scénu s popisem na asi stránku a půl. A my na to: Hmm, tak to je nové,“popsal Astin. Tehdy ještě netušil, kolikrát bude scéna fanoušky obdivně citována.

V případě produkce však nešlo o výjimečnou situaci. „Každý den se k nám dostávaly nové stránky s malými změnami, většími změnami, úpravami rekvizit, lokací, prostě čehokoli. Snažíte se je číst, ale v jistý moment už to prostě ani pořádně nešlo,“ vysvětlil Astin.

Herci podle něho ve frmolu natáčení a neustálých změn začali pochybovat o tom, jak to celé ve výsledku dopadne. Před Vánoci roku 2000 jim však produkce ukázala první pracovní verzi vypjaté pasáže, kdy Balrog porazí Gandalfa a zbytek výpravy se s tím musí vypořádat. „Dobře si pamatuju, jak jsem si tehdy řekl – Pane bože, to je vážně pecka!“uzavřel Astin.

Taky si bez přidané scény finále filmu neumíte představit?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný